Drużyna 30-Lecia wybrana!

Wtorek, 20 Września 2022, 13:03, Sebastian Falkowski

Mamy przyjemność ogłosić, że drużyna 30-lecia Anwilu Włocławek została wybrana! Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy się w niej znaleźli, a kibicom dziękujemy za oddane głosy.

Jeśli trzeba wybrać dwa składy (a w zasadzie dwie „piątki”) spośród 296 zawodników, to po prostu nie może być łatwo. Wiemy, że niektórzy musieli się mocno nagimnastykować, by umieścić w drużynach 30-lecia swoich ulubionych zawodników. Wiemy, że mimo wszystko czasami dla kogoś i tak brakowało miejsca.

30 lat to spory kawałek historii – niektórzy stawiali na koszykarzy z lat 90., czy początku XXI wieku, inni wręcz przeciwnie, skłaniali się ku graczom, których mogli oglądać stosunkowo niedawno. Z perspektywy organizatorów zabawy ciekawie było oglądać, jak pozycjami co chwilę wymieniają się Shawn Jones z Davidem van Dykem, Tony Wroten z Armandsem Šķēle czy Ed O'Bannon z Jarosławem Zyskowskim.

Z dużą przyjemnością później publikowaliśmy najciekawsze składy w naszych mediach społecznościowych. Niektóre mieszanki potrafiły zaskoczyć!

Wszystkich z pewnością interesują ostateczne wyniki. Zacznijmy od tego, że zawodnicy byli podzieleni na trzy kategorie: GUARDS, FORWARDS i CENTERS. W pierwszej z nich nikogo nie zaskoczą dwie pierwsze pozycje – zwyciężył Igor Griszczuk, drugi był natomiast Andrzej Pluta. Co ciekawe, obaj zebrali podobną liczbę głosów (odpowiednio 1635 i 1614 punktów).

Gdyby stworzyć ranking bez podziałów na pozycje, to oczywiście także byliby najlepsi – kolejnego gracza wyprzedzając o ponad 400 oczek. Trzecie miejsce w kategorii GUARDS zajął szalejący na parkietach półtorej dekady temu Gerrod Henderson, a czwarty był... Kamil Łączyński, czyli aktualny kapitan Rottweilerów!

Przechodząc do kategorii FORWARDS – zwycięzcą został bezdyskusyjnie „cichy zabójca” Chase Simon! Amerykanin wyprzedził dwukrotnego medalistę mistrzostwo Polski w barwach Anwilu, Michała Ignerskiego. Specjalista od „złotych trójek” Jeff Nordgaard uplasował się na trzeciej pozycji, a zaraz za jego plecami znalazł się Tomasz Jankowski! Simon był pewny zwycięstwa niemal od początku głosowania, ale pozostała trójka wymieniała się między sobą miejscami przez kilkanaście dni.

W kategorii CENTERS wygrał zawodnik, który grał świetnie w sezonie 2006/2007 i dzięki swojej podkoszowej dominacji wrył się w pamięć kibiców. Mowa oczywiście o Otisie Hillu. Drugi był dwukrotny mistrz Polski z Rottweilerami Josip Sobin.

Dziękujemy za wszystkie oddane głosy (a było ich blisko 1500!) i każdy skład opublikowany w Internecie. To była świetna zabawa.

Oczywiście obchodów 30-lecia nie kończymy na internetowym głosowaniu. Chcemy uhonorować każdego z wybranych przez was zawodników – wszyscy zasłużyli bowiem na to swoją grą czy postawą poza boiskiem. Wszystkich zawodników zaprosimy na mecz do Hali Mistrzów (z wiadomych względów Kamila i Josipa zapraszać nie musimy). O szczegółach będziemy informować – śledźcie nasze media społecznościowe.