Niedzielne starcie dla gospodarzy

Niedziela, 11 Września 2022, 19:13, Sebastian Falkowski

Anwil Włocławek przegrał w sparingu 68:77 z Grupą Sierleccy Czarnymi Słupsk. Rywale nie pozwolili Rottweilerom zniwelować różnicy i wygrali Turniej o Puchar Prezydenta Miasta.

Dzisiejsze spotkanie w pierwszej piątce rozpoczął Dawid Słupiński. Kibice zgromadzeni w hali Gryfia przywitali go ciepło, wszak w poprzednich sezonach reprezentował barwy Grupy Sierleccy Czarnych Słupsk. Dawid zaznaczył swoją obecność już na samym początku meczu – podkoszowy przymierzył celnie za trzy i wyprowadził Rottweilery na prowadzenie. Anwil grał solidnie i pierwszą kwartę zakończył z przewagą (18:15).

Przeciwnicy chcieli natychmiast odpowiedzieć i kilka razy nacisnęli mocniej. Na ich zrywy dwoma rzutami z dystansu (jeden z faulem) odpowiedział jednak Marcin Woroniecki. Swoje punkty dołożył również Phil Greene IV, a na tablicach nieźle radzili sobie Dawid Słupiński oraz Luke Petrasek. Po 20 minutach na tablicy widniał wynik 38:38.

Trzecia kwarta długimi fragmentami nie różniła się od wcześniejszych części spotkania. Każdy z zawodników Anwilu dokładał do wyniku swoją cegiełkę. Na dwie minuty przed końcem tej części starcia rywale złapali jednak dobry rytm i uzyskali pięciopunktową przewagę (59:54).

Niestety, choć Rottweilery próbowały na różne sposoby, różnicy nie udało się zniwelować. Zawodnicy trenera Przemysława Frasunkiewicza do samego końca próbowali odwrócić losy spotkania, ale gospodarze na to nie pozwolili.

Bardzo fajnie było wrócić do tej hali – w końcu spędziłem tutaj dwa sezony. Mecz przez całe 40 minut był na styku. Moim zdaniem w pewnych momentach zabrakło nam pewnej ręki czy znalezienia się pół kroku przed rywalami. Piłka nie znajdowała drogi do kosza, choć potrafiliśmy wykreować czyste pozycje. Każde przedsezonowe spotkanie daje cenną wiedzę – wyciągniemy wnioski i poprawimy swoją grę – komentuje Dawid Słupiński.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – Anwil Włocławek 77:68 (15:18, 23:20, 21:16, 18:14)

Anwil: Petrasek 14, Greene IV 12, Łączyński 12, Nowakowski 7, Woroniecki 7, Bostic 6, Słupiński 5, Sobin 5, Dawdo 0, Obarek 0