Zwycięski sparing z Kociewskimi Diabłami

Wtorek, 06 Września 2022, 20:16, Sebastian Falkowski

Sparing na konto Rottweilerów. Anwil Włocławek pokonał dziś w Hali Mistrzów SKS Starogard Gdański 92:74.

Zawodnicy trenera Przemysława Frasunkiewicza nie zatrzymują się w przygotowaniach. W niedzielę Anwil grał z BM Stalą Ostrów Wielkopolski, dwa dni później do Włocławka przyjechały Kociewskie Diabły.

W ramach testowania różnych ustawień, Anwil zaczął spotkanie w składzie Phil Greene IV – Bartosz Łazarski – Daniel Dawdo – Dawid Słupiński – Luke Petrasek.

Rottweilery rozkręcały się z każdą minutą. Można powiedzieć, że już od pierwszej kwarty włocławianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

Mocna obrona i zespołowy atak sprawiły, że po 20 minutach gospodarze prowadzili 47:31. Obraz gry nie zmienił się w drugiej połowie. Zespół dyktował warunki i testował różne schematy. Po czterech kwartach sztaby szkoleniowe zdecydowały, by rozegrać jeszcze pięć minut. W „dogrywce” Anwil wygrał 5:2.

W dzisiejszym spotkaniu punkty zawodników nie były liczone. W meczu nie wystąpili Josh Bostic i Josip Sobin, którym sztab szkoleniowy dał wolne.

Kolejny przystanek to hala Gryfia – w weekend Anwil weźmie udział w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Słupsk. W sobotę Rottweilery zmierzą się z Suzuki Arką Gdynia, a w niedzielę z Grupą Sierleccy Czarnymi.

Anwil Włocławek – SKS Starogard Gdański 92:74