Zwycięski sparing z Legią

Piątek, 26 Sierpnia 2022, 20:10, Sebastian Falkowski

Kolejny sparing za Rottweilerami. W Hali Mistrzów Anwil Włocławek toczył wyrównany pojedynek z Legią Warszawa. Ostatecznie gospodarze wygrali 76:73.

Choć pierwsze przedsezonowe sparingi zwykle są zamknięte dla publiczności, dziś kibice mieli okazję obejrzeć starcie włocławian z warszawianami. 200 fanów, którzy najszybciej kupili karnety w przedsprzedaży zasiadło na trybunach Hali Mistrzów.

Anwil jest na początku okresu przygotowawczego – choć na tym etapie ważniejsze od wyniku jest przetestowanie schematów i zgranie zawodników na parkiecie, Rottweilery nie zamierzały oddawać Legii nic za darmo.

Włocławianie zaczęli od kilku celnych strzałów z dystansu – początek 14:3 wyglądał naprawdę solidnie. Jak się okazało, zawodnicy trenera Przemysława Frasunkiewicza utrzymali dobrą skuteczność przez całe starcie.

Dzięki długim fragmentom dobrej obrony i świetnej dyspozycji m.in. Josha Bostica, do przerwy Anwil prowadził 43:29. Po przerwie Rottweilery kontynuowały swój marsz.

W ataku brylował Phil Greene IV, w obronie jak zwykle imponowali Josip Sobin (13 zbiórek) czy Luke Petrasek (trzy przechwyty).

Show skradł jednak wspominany wcześniej Josh Bostic. Amerykanin w końcówce trafił dwukrotnie z linii rzutów wolnych, potem dodał trójkę z szalonej pozycji i znów przymierzył z linii. Dzięki jego akcjom włocławianie utrzymali przewagę i wygrali.

W dzisiejszym spotkaniu nie wystąpił Wojciech Jakubiak, który ma drobny uraz oraz Maciej Bojanowski – w jego przypadku czekamy na przyszłotygodniowe badania.

Kolejny mecz (również przeciwko Legii, ale tym razem w Warszawie) zawodnicy trenera Przemysława Frasunkiewicza rozegrają w niedzielę.

Anwil Włocławek – Legia Warszawa 76:73 (24:15, 19:14, 14:21, 19:23)

Anwil: Bostic 23, Greene IV 16, Słupiński 10, Petrasek 7, Sobin 6, Woroniecki 6, Łączyński 3, Nowakowski 3, Dawdo 2