Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Sztab szkoleniowy Anwilu Włocławek 2022/2023

Wtorek, 21 Czerwca 2022, 14:13, Sebastian Falkowski

Mamy dużą przyjemność poinformować, że za prowadzenie Rottweilerów w sezonie 2022/2023 będzie odpowiadał ten sam sztab szkoleniowy, co w ostatnich rozgrywkach!

W Energa Basket Lidze trwa karuzela transferowa, kluby dokonują roszad w składach i sztabach trenerskich. Tym bardziej cieszymy się, że w przypadku Anwilu Włocławek możemy powiedzieć o stabilizacji – w kolejnym sezonie Rottweilery będą przygotowywać się do meczów pod okiem tego samego sztabu szkoleniowego, co w rozgrywkach 2021/2022!

Na jego czele stanie oczywiście trener Przemysław Frasunkiewicz. Przypomnijmy – brąz wywalczony z włocławianami jest jego drugim krążkiem w karierze szkoleniowca. Łącznie ma ich natomiast sześć (cztery medale mistrzostw Polski zdobył jako zawodnik). Kilka miesięcy temu trener Frasunkiewicz poprowadził Rottweilery do sukcesu na arenie międzynarodowej – zwycięstwo w European North Basketball League na zawsze zostanie w pamięci kibiców.

W siódmym sezonie w roli pierwszego trenera (mamy nadzieję, że ta liczba przyniesie szczęście) będzie go wspierać dwóch świetnie znanych asystentów – Grzegorz Kożan i Piotr Blechacz.

Pierwszy z nich działa w klubie od niemal dekady. Pełnił ważną rolę nie tylko w zespole seniorów, ale także w TKM-ie Włocławek, gdzie pracował z młodzieżą oraz przy kluczowych projektach w tym zakresie, jak np. ANWIL Basketball Challenge. Aktualnie przebywa w Lublinie na zgrupowaniu reprezentacji Polski, gdzie podobnie jak w Anwilu pełni rolę asystenta.

Piotr Blechacz do drużyny dołączył przed rokiem, ale nie było widać w nim żadnego dystansu. Wykorzystał swoje doświadczenie (był przed kilka lat asystentem trenera Frasunkiewicza w Asseco Arce Gdynia, w styczniu 2021 roku na kilka miesięcy przejął też rolę pierwszego szkoleniowca) i trzeba przyznać, że był dużą wartością dodaną do zespołu.

Ogromna wiedza asystentów będzie niezwykle potrzebna, ale nie można zapomnieć o przygotowaniu fizycznym i odpowiedniej opiece fizjoterapeutycznej. Za pracę nad motoryką i kondycją Rottweilerów nadal będzie odpowiedzialny trener Hubert Śledziński. Za nim również przemawia doświadczenie – zdobywał je przez lata w klubie, ale też w drużynie U20 reprezentacji Polski oraz Republice Zielonego Przylądka.

W nadchodzącym sezonie Anwil będzie łączył grę na polskich parkietach z europejskim podwórkiem – kluczowa będzie więc odpowiednia regeneracja zawodników i przygotowanie do kolejnych spotkań. Pierwszym fizjoterapeutą będzie ponownie Mateusz Goleniewski – 25-latek przejął tę rolę przed rokiem i sprawdził w niej z wyróżnieniem. Choć jest jednym z najmłodszych trenerów odnowy biologicznej w historii klubu, dysponuje bogatym doświadczeniem i stale wzbogaca swoje umiejętności.

– Cieszę się, że w kolejnych rozgrywkach będziemy pracować w tym samym składzie. Rozumiemy się bez słów, patrzymy w tym samym kierunku. Powtarzam to jak mantrę – w sporcie bardzo ważna jest stabilizacja. Sztab szkoleniowy musi działać jak jeden organizm i w naszym przypadku tak właśnie jest. Żaden z nas nie zamierza odpuszczać. Zrobimy wszystko, by jak najlepiej przygotować drużynę do nadchodzącego sezonu i dać kibicom we Włocławku kolejne powody do dumy – mówi trener Przemysław Frasunkiewicz.

Piotr Blechacz, Grzegorz Kożan, Hubert Śledziński i Mateusz Goleniewski to trenerzy-asystenci z doświadczeniem i pasją do pracy. Bardzo nam zależało na tym, żeby zespół budować wokół ludzi, którzy czują specyfikę włocławskiej hali i potrafią zarażać zawodników profesjonalizmem i zaangażowaniem. Cieszę się, że udało nam się skompletować taki sztab szkoleniowy – podsumowuje prezes zarządu KK Włocławek, Łukasz Pszczółkowski.