Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Rottweilery jak natchnione – Anwil z awansem do Final4!

Czwartek, 10 Lutego 2022, 20:01, Sebastian Falkowski

To był kolejny świetny mecz Anwilu Włocławek! Rottweilery pokonały litewski zespół Siauliai-7bet 100:77 i zapewniły sobie awans do Final4 rozgrywek European North Basketball League!

TŁO: Wygrana z BK Liepaja cieszyła włocławian, ale wszyscy wiedzieli też, że większe wyzwanie czeka w czwartek. Siauliai-7bet to jedna z czołowych drużyn ligi litewskiej – nie można było zadowolić się jednym zwycięstwem i osiąść na laurach.

KLUCZOWY MOMENT: Zawodnicy trenera Przemysława Frasunkiewicza grali jak natchnieni. Szybko zbudowali przewagę i kontrolowali wydarzenia. Nie miało znaczenia, czy na parkiecie przebywała pierwsza piątka, czy zmiennicy – rywale nie potrafili odrobić strat, które przez całą drugą połowę oscylowały wokół 20 oczek. Na dwie minuty przed końcem po trójce Marcina Woronieckiego pękła setka, a Anwil przypieczętował piąte zwycięstwo w rozgrywkach i awans do Final4!

NAJLEPSZY W ANWILU: Kyndall Dykes zaskoczył wszystkich (możliwe, że łącznie z samym sobą) – trafił 4/4 z dystansu, co jest jego rekordem w tym sezonie i wyrównaniem najlepszego wyniku w profesjonalnej karierze. Co ciekawe, Amerykanin oddał tylko jeden rzut za dwa (oczywiście celny). Dodał pięć asyst (niektóre były naprawdę szalone – mowa o sytuacjach, gdy rywale byli blisko przejęcia, a piłka i tak trafiała z rąk KD do kolegi z zespołu). Miał również dwie zbiórki, przechwyt i piękny blok. Na boisku spędził nieco ponad 18 minut.

DRUGI PLAN: Podobnie jak wczoraj, dziś również błyszczał Marcin Woroniecki. Zanotował 4/7 z dystansu, dołożył dwa celne rzuty wolne, a to przełożyło się łącznie na 14 oczek. Obwodowy miał też zbiórkę. W relacji z wczorajszego meczu pisaliśmy, że to dopiero początek popisów Marcina – zdania nie zmieniamy! Po 12 punktów zanotowali James Bell i Luke Petrasek. Skrzydłowy dopisał do wyniku sześć asyst (jego rekord w tym sezonie) i przechwyt, podkoszowy natomiast po jednej zbiórce i asyście. 11 oczek, sześć zbiórek, przechwyt i blok to linijka Zigi Dimca, a 10 punktów, cztery zbiórki i trzy przechwyty to zdobycze Łukasza Frąckiewicza – w pomalowanym rywale mieli dziś spore problemy. Wspomnijmy również o dwóch harpaganach – Sebastian Kowalczyk zaliczył siedem asyst, miał też sześć punktów, po dwa przechwyty oraz zbiórki, a Maciek Bojanowski osiem oczek, pięć zbiórek i asystę.

ZDROWIE: W trakcie starcia Kamil Łączyński niefortunnie upadł i podkręcił kostkę. Kapitan przejdzie badania. Kiedy poznamy szczegóły, niezwłocznie poinformujemy o nich poprzez klubowe kanały informacyjne.

STATYSTYKA: Rottweilery trafiały dziś z absolutnie niesamowitą skutecznością. 20/25 za dwa (80%!) i 18/34 za trzy (52%) – ręce same składają się do oklasków. Każda drużyna miałaby problem, żeby przeciwstawić się tak dysponowanym włocławianom. Zawodnicy z ławki zdobyli dziś 60 ze 100 punktów zespołu, cała ekipa zanotowała 26 asyst. Oglądanie tego spotkania to była przyjemność.

COMING SOON: Trzeba pójść za ciosem – już w niedzielę 13 lutego o godz. 17:30 Rottweilery zmierzą się z Kingiem Szczecin. Transmisję telewizyjną przeprowadzi Polsat Sport, zapraszamy do Radia Rottweilery na klubowy YouTube.

Siauliai 7-bet – Anwil Włocławek 77:100 (22:28, 17:22, 18:26, 20:24)

Siauliai 7-bet: Danusevicius 16, Sabeckis 11, Staniulis 9, Jonkus 8, Stankevicius 7, Armwood 6, Varnas 6, Urbutis 4, Baslyk 3, Bezbradica 0

Anwil: Dykes 16, Woroniecki 14, Bell 12, Petrasek 12, Dimec 11, Frąckiewicz 10, Bojanowski 8, Kowalczyk 6, Olesinski 6, Mathews 5, Łączyński 0