Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Powołani do kadry: Grzegorz Kożan i Kavell Bigby-Williams

Wtorek, 23 Listopada 2021, 18:31, Sebastian Falkowski

Przed nami przerwa w rozgrywkach ligowych – to wszystko przez zgrupowania i mecze reprezentacji. Do kadr swoich krajów z Anwilu Włocławek zostali powołani Grzegorz Kożan i Kavell Bigby-Williams.

Powołania do reprezentacji narodowych to duże wyróżnienie nie tylko dla osób, które je otrzymały, ale też dla klubu, którego częścią są na co dzień – jesteśmy bardzo dumni, że Grzegorz Kożan znalazł się w sztabie reprezentacji Polski, a Kavell Bigby-Williams wystąpi w spotkaniach kadry Wielkiej Brytanii.

Grzegorz Kożan w reprezentacji Polski, podobnie jak w Anwilu, będzie pełnił funkcję asystenta trenera. W poniedziałek Grzegorz dołączył do kadry, która jest na zgrupowaniu w Warszawie i przygotowuje się do starć z Izraelem i Niemcami w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata. Kolejna impreza tej rangi zostanie rozegrana w 2023 roku w Japonii, Indonezji oraz na Filipinach.

Z pierwszym ze wspomnianych krajów Polska powalczy 25 listopada na wyjeździe. Trzy dni później w Lublinie podejmie natomiast Niemców. W grupie znalazła się jeszcze Estonia. Kibice z pewnością kojarzą system eliminacji, bo jest podobny do tego sprzed kilku lat – do następnej rundy kwalifikacji awansują trzy najlepsze drużyny. Wyniki pojedynków są istotne, bo dorobek punktowy z tej rundy zostanie „przeniesiony” również do kolejnego etapu.

Mamy nadzieję, że reprezentacja Polski zaprezentuje się z jak najlepszej strony i za jakiś czas ponownie będzie mogła cieszyć się z kwalifikacji na mistrzostwa świata. Życzymy Kosz Kadrze powodzenia – szczególnie mocno trzymamy kciuki za Grześka Kożana.

Tak jak wspominaliśmy, powołanie do reprezentacji otrzymał też Kavell Bigby-Williams. Środkowy Anwilu pomoże kadrze Wielkiej Brytanii, która eliminacje rozpocznie od domowego meczu z Grecją. Niedługo później na wyjeździe zmierzy się z Turkami. W grupie znalazła się również Białoruś.

Zadanie nie będzie łatwe, ale jesteśmy przekonani, że Kavell da z siebie wszystko. Tym bardziej, że zagra w dorosłej reprezentacji pierwszy raz od 2017 roku – z pewnością będzie więc chciał pokazać, że solidnie przepracował ostatnie lata.

W najbliższy czwartek wszyscy kibicujemy więc Rottweilerom. Najpierw, od godz. 18:00 Grześkowi, natomiast od godz. 19:30 także Kavellowi.