Orlen Lietuva wygrywa turniej pracowników Grupy ORLEN

Sobota, 28 Sierpnia 2021, 14:12, Sebastian Falkowski

Orlen Lietuva najlepszy w turnieju pracowników Grupy ORLEN. W meczu finałowym zawodnicy pokonali Energę 61:23. Trzecie miejsce padło łupem ekipy PKN Orlen, natomiast czwarte Anwilu S.A.

Zanim rozpoczęła się rywalizacja na parkiecie, Dyrektor ds. Komunikacji, Marketingu i Sponsoringu Anwil S.A. Daria Studzińska rozlosowała pary półfinałowe. W pierwszym starciu Orlen Lietuva mierzył się z polskim oddziałem PKN Orlen. W drugim półfinale Anwil S.A. podejmował ekipę Energi.

Wszystkie mecze przebiegały w formule czterech ośmiominutowych kwart, bez zatrzymywania czasu. Inauguracyjne starcie było wyrównane od samego początku. W pewnym momencie zarysowała się jednak przewaga zespołu z Litwy – dzięki solidnej obronie oraz kolejnym kontrom drużyna wyszłą na prowadzenie 23:14 i już do końca go nie oddała. Ostatecznie Orlen Lietuva wygrał z polskim oddziałem PKN Orlen 35:25. Najlepszym strzelcem Litwinów był Gvidas Petraitis z 10 oczkami, po stronie polskiej brylował Wojciech Włodarzewski z siedmioma punktami.

Drugi półfinał mocno rozpoczęli koszykarze Anwilu S.A. – po pierwszej kwarcie prowadzili 14:8. Rytm nadawał Sebastian Koziorowicz, który w całym pojedynku uzbierał 11 punktów. W następnych częściach gry to jednak Energa prezentowała się minimalnie lepiej i wygrała 32:26. Prym wiódł Kacper Koniczek, zdobywca 16 oczek.

Po przerwie spowodowanej treningiem ekip Anwilu Włocławek i Rytasu Wilno został rozegrany pojedynek o 3. miejsce. Żadna z drużyn nie zamierzała odpuścić – na punkty Anwilu S.A. natychmiast odpowiadali zawodnicy PKN Orlen. Celna trójka na koniec trzeciej kwarty dała prowadzenie 22:21 Anwilowi S.A. W ostatniej odsłonie pojedynku skuteczniejszy był jednak PKN Orlen, który wygrał 33:29 i stanął na najniższym stopniu podium. Najwięcej punktów dla zwycięzców rzucił Rafał Trymerski – 17, dla przegranych natomiast Maciej Lisiecki – dziewięć.

Mecz finałowy rozpoczął się od naporu Orlenu Lietuva – Litwini świetnie bronili i zbudowali wysoką przewagę (14:0). Wprawdzie Energa dwukrotnie trafiła z dystansu, ale ich rywale napędzali się z każdą sekundą i po dwóch kwartach wygrywali 28:10. Tempo nie spadło również w kolejnych minutach – Orlen Lietuva pokazywał klasę, niemal nie mylił z dystansu i w pewnym momencie prowadził aż 50:16. Ostatecznie zwyciężył 61:23 i zgarnął puchar. Najlepszym punktującym po stronie Litwinów był ponownie Gvidas Petraitis – tym razem uzbierał 18 punktów. Osiem zapisał do wyniku reprezentujący Energę Mirosław Rosik.

Gratulujemy zwycięskiej ekipie Orlen Lietuva, a pracownikom polskiego oddziału PKN Orlen, Energi oraz Anwilu S.A. dziękujemy za udział w turnieju.