Legioniści górą w sparingu

Sobota, 07 Sierpnia 2021, 16:49, Sebastian Falkowski

Anwil Włocławek nieznacznie przegrał z Legią Warszawa w szóstym meczu sparingowym. Rottweilery toczyły wyrównany pojedynek, ale w końcówce musiały uznać wyższość rywali, którzy wygrali 82:76.

Dwa dni po spotkaniu z GTK Gliwice włocławianie mierzyli się z legionistami. Przez całe starcie żadna ze stron nie mogła utrzymać wypracowanej przewagi.

W pierwszej kwarcie Rottweilery rozgrywały akcje bliżej obręczy – w drugiej natomiast więcej akcentów powędrowało na obwód. Po 20 minutach Anwil wygrywał różnicą 10 oczek (43:33).

Przez długi fragment trzeciej kwarty na parkiecie przebywali zmiennicy. Początek ostatniej części gry przyniósł zryw warszawian. Zawodnicy trenera Przemysława Frasunkiewicza byli jednak w stanie zniwelować wszystkie straty.

Ostatecznie to Legia przeciągnęła spotkanie na swoją stronę. Trzeba wspomnieć, że tylko kilka minut na parkiecie spędził dziś James Bell – Amerykanin na początku pojedynku zderzył się w obronie z rywalem i sztab szkoleniowy uznał, że z racji na treningowy charakter meczu nie ma sensu ryzykować jego zdrowia.

Najlepiej punktującym koszykarzem w ekipie Anwilu był ponownie Kyndall Dykes.

Kolejne mecze Rottweilery rozegrają na turnieju w Toruniu – pierwszy z nich w piątek 13 sierpnia.

Anwil Włocławek – Legia Warszawa 76:82 (15:20, 28:13, 20:25, 13:24)

Anwil: Dykes 19, Szewczyk 12, Bojanowski 10, Petrasek 10, Łączyński 8, Bell 5, Davis 5, Olesinski 5, Kowalczyk 2, Woroniecki 0