Sparing w Hali Mistrzów dla GTK

Czwartek, 05 Sierpnia 2021, 19:48, Sebastian Falkowski

GTK Gliwice ze sparingowym zwycięstwem w Hali Mistrzów. Goście w drugiej połowie powiększyli przewagę i wygrali z Anwilem Włocławek 75:62.

Zawodnicy GTK od pierwszych sekund grali mocno i uzyskali nieznaczną przewagę. Choć Anwil szybko zniwelował różnicę, przeciwnicy natychmiast odpowiedzieli. Druga kwarta wyglądała lepiej – koszykarze prowadzeni przez trenera Przemysława Frasunkiewicza trafili kilka razy z dystansu i byli o krok od przeciwników.

Po przerwie Rottweilerom dały się we znaki trudy grania spotkań dzień po dniu – z tego względu trener pozwolił zawodnikom pierwszego planu odpocząć. W ich miejsce pojawili się zmiennicy – ponad kwartę na parkiecie spędził Marcin Woroniecki, nieznacznie mniej Rafał Komenda, pięć minut otrzymał z kolei Jakub Bęben.

Liderem punktowym w dzisiejszym starciu był Kyndall Dykes. Zespół grał oczywiście bez Jonaha Mathewsa, który za kilka dni, być może w weekend, wróci do Włocławka.

Kolejne starcie w sobotę – Anwil zmierzy się w Hali Mistrzów z Legią Warszawa.

Anwil Włocławek – GTK Gliwice 62:75 (13:23, 18:15, 17:26, 14:11)

Anwil: Dykes 13, Bojanowski 9, Davis 8, Olesinski 8, Kowalczyk 7, Łączyński 5, Szewczyk 5, Bell 4, Petrasek 3, Bęben 0, Komenda 0, Woroniecki 0