Zwycięstwo z HydroTruckiem w domowym sparingu

Środa, 04 Sierpnia 2021, 19:55, Sebastian Falkowski

Anwil Włocławek ze zwycięstwem w domowym sparingu. Rottweilery pokonały dziś ekipę HydroTrucka Radom 97:65.

W kolejnym tygodniu przygotowań na Rottweilery czekały następne mecze sparingowe. Zawodnicy trenera Przemysława Frasunkiewicza w środę mierzyli się z zespołem HydroTrucka Radom.

Anwil nieźle wszedł z spotkanie i dzięki solidnej obronie uzyskał nieznaczną przewagę. Potężny wsad Kyndalla Dykesa był dla drużyny znakiem, by przycisnąć rywali mocniej. Po serii trójek włocławianie odskoczyli na jeszcze większy dystans. Po 20 minutach starcia prowadzili 54:30.

Sytuacja nie uległa zmianie również w drugiej połowie – Rottweilery kontynuowały to, co robiły w pierwszych dwóch kwartach. Po trzydziestu minutach na tablicy widniał wynik 77:49 i było jasne kto odniesie zwycięstwo.

Trener Przemysław Frasunkiewicz ponownie desygnował do gry wszystkich dostępnych zawodników – w tym oczywiście Jamesa Bella, który po raz pierwszy wybiegł na parkiet w koszulce Anwilu. Amerykanin w swojej pierwszej akcji dobrze odnalazł się w obronie i trafił z dystansu w kontrze. Łącznie zanotował dziewięć oczek, popisał się też dynamicznym wsadem.

Już jutro kolejne starcie – tym razem Rottweilerom przyjdzie się zmierzyć z GTK Gliwice.

Anwil Włocławek – HydroTruck Radom 97:65 (26:16, 28:14, 23:19, 20:16)

Anwil: Bojanowski 13, Dykes 13, Kowalczyk 11, Petrasek 11, Davis 10, Szewczyk 10, Bell 9, Łączyński 9, Olesinski 8, Woroniecki 3, Bęben 0, Komenda 0