Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Historia Anwilu #27 | Anwil Włocławek - Dynamo Moskwa 88:97

Środa, 21 Lipca 2021, 18:31, Michał Fałkowski

I edycja turnieju Kasztelan Basketball Cup była obsadzona najsilniej w historii. W trzecim meczu Anwil Włocławek zagrał z naszpikowanym gwiazdami, wicemistrzem Rosji Dynamem Moskwa.

Okres przygotowawczy już niebawem. W przeszłości zdarzało się, że w tym czasie Anwil Włocławek miał okazję rywalizować z największymi w Europie. Tak było w 2005 roku, gdy do Hali Mistrzów zajechał rosyjski wicemistrz, mające w swoim składzie wielkie nazwiska, Dynamo Moskwa. 

Lazaros Papadopoulos i Antonios Fotsis świeżo zdobyli mistrzostwo Europy z Grecją, a chwilę wcześniej w NBA grał Hanno Mottola. Rosjanie mieli kim "straszyć", tym bardziej, że w składzie znajdowali się także: Ruben Douglas, Mire Chatman, Siergiej Bykow czy Walentin Kubrakow. A na ławce - jedna z największych fachur Europy - Dusan Ivković.

Taką ekipę zaproszono do Włocławka z okazji I edycji Kasztelan Basketball Cup (uczestniczyli również: BC Kijów i Chimki Moskwa) i z taką przyszło zmierzyć się włocławianom w trzecim meczu imprezy. Trener Andrej Urlep, lubujący się w częstym testowaniu gry i notorycznym "mieszaniu w kotle", zanim wykrystalizował zespół, nie miał wówczas zakontraktowanego centra, a w składzie za to m.in. Jewgienija Biełusowa, Huberta Radke, Donatasa Zavackasa, czy Gintarasa Kadziulisa. Żaden z nich nie dokończył sezonu we Włocławku (w kolejnych miesiącach doszli m.in. Pete Lisicky, Dante Swanson, Ed Scott czy Brent Scott), ale przed sezonem jeszcze grali.

I to grali skutecznie! Kadziulis rzucił 23 punkty, Zavackas dołożył 16 (i 17 zbiórek), a liderem tamtej ekipy był Michał Ignerski (25 punktów). Nie wystarczyło to jednak na Dynamo, które zwyciężyło 97:88, choć dopiero po dogrywce (po 40 minutach był remis 76:76). 

Materiał powstał dzięki pracy Andrzeja Urlicha. Mecz możecie obejrzeć dzięki uprzejmości TV Kujawy.

ANWIL WŁOCŁAWEK - Dynamo Moskwa 88:97 po dogrywce.

ANWIL: Ignerski 25, Kadziulis 23, Zavackas 16, Hajrić 6, Prekevicius 6, Biełusow 4, Radke 4, Sroka 4, Witka 0

Dynamo: Chatman 20, Fotsis 19, Mottola 19, Papadopoulos 10, Domani 8, Douglas 7, Kubrakow 7, Bykow 4, Romanow 2, Licholitow 1