Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Skupienie od początku – Rottweilery kontra GTK

Środa, 13 Stycznia 2021, 12:34, Sebastian Falkowski

Anwil Włocławek rusza do Gliwic na mecz z miejscowym GTK. Zwycięstwo w najbliższym pojedynku pomogłoby wrócić Rottweilerom na właściwe tory.

TŁO: Rottweilery pokazały charakter i mimo tego, że przegrywały już różnicą 20 punktów zdołały nawiązać walkę z Kingiem Szczecin. Końcówka meczu pokazała, że włocławianie mogą grać lepiej – kluczem jest wykonywanie założeń i dyscyplina.

RYWAL: GTK Gliwice pozostaje w walce o fazę play-off. W ostatnich 10 starciach zawodnicy trenera Matthiasa Zollnera z parkietu schodzili zwycięscy trzykrotnie. Trudno przewidzieć w jakiej formie drużyna podejmie włocławian – na początku stycznia gliwiczanie przegrali z Zastalem Eneą BC Zielona Góra różnicą jedynie sześciu oczek (86:92), w ostatniej kolejce pozwolili natomiast rzucić sobie 89 punktów przez osłabioną Asseco Arkę Gdynia (97:89). Rottweilery wolałyby oczywiście zobaczyć słabszą wersję GTK.

ZESPÓŁ: Istotną postacią w składzie był Joshua Perkins. Amerykanin skorzystał jednak z oferty Partizana Belgrad i swoją karierę będzie kontynuował poza Polską. Liderem ekipy pozostał Jordon Varnado. Silny skrzydłowy do średnio 19,4 punktu dokłada 5,1 zbiórki. Swoją cegiełkę dokłada zakontraktowany przed dwoma miesiącami Szymon Szewczyk. Środkowy obok przeciętnie 10,6 oczka ma również 6,9 zbiórki i 2,3 asysty. Na obwodzie warto będzie się przyjrzeć postawie Daniela Gołębiowskiego – przeciwko Anwilowi zanotował ostatnio 12 punktów i cztery zbiórki, teraz zechce ten wynik poprawić.

Przewidywana pierwsza piątka: Aleksader Wiśniewski – Shannon Bogues Jr – Daniel Gołębiowski – Jordon Varnado – Szymon Szewczyk

STATYSTYKA: Gliwiczanie zawodzą w defensywie – wprawdzie rzucają zwykle 83,6 oczka, ale swoim rywalom pozwalają zdobyć średnio 84. Rottweilery powinny spróbować zaskoczyć przeciwników od początku lub po przerwie – GTK przegrało pierwszą kwartę niedawnego meczu z PGE Spójnią Stargard 10:22, natomiast trzecią część gry z Zastalem Eneą BC 11:25. Jeśli rywale pokażą oznaki zdekoncentrowania, Anwil będzie musiał to wykorzystać.

SKŁAD: Tak jak informowaliśmy, w meczu nie zagra Shawn Jones – zawodnik przechodzi bowiem rehabilitację. Możliwe, że będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego w jednym z dwóch kolejnych spotkań. W składzie na spotkanie z gliwiczanami znajdzie się natomiast Curtis Jerrells, który w poniedziałek przyleciał do Polski. Na miejscu do ekipy dołączy także Kyndall Dykes.

CZAS I MIEJSCE: Arena Gliwice, czwartek 14 stycznia o godz. 20:00. Transmisję internetową z meczu przeprowadzi portal Emocje.tv, w Radiu Rottweilery na kanale Anwilu Włocławek w serwisie YouTube będzie na was czekał Krzysztof Szaradowski.