Świąteczne granie z sopocianami

Piątek, 25 Grudnia 2020, 10:16, Sebastian Falkowski

Kolejny mecz świąteczny z udziałem Anwilu Włocławek! Rottweilery wybierają się do Sopotu, by zmierzyć się z miejscowym Treflem – rywale chcą złapać lepszy rytm i wrócić do ścisłej czołówki tabeli.

TŁO: Dobra pierwsza kwarta to zbyt mało, by walczyć o zwycięstwo. Ostatnie mecze nie kończyły się dla Rottweilerów korzystnym wynikiem. W środku stawki Energa Basket Ligi jest ciasno – spotkanie z Treflem Sopot będzie bardzo istotne dla układu tabeli.

RYWAL: Zawodnicy trenera Marcina Stefańskiego niedawno wrócili do gry po... miesięcznej przerwie. Wejście w rytm po takim okresie nie należy do łatwych zadań. Żółto-czarni dobitnie się o tym przekonali, przegrywając kilka dni temu 63:83 z PGE Spójnią Stargard. Trefl ma nadzieję, że szybko odbuduje formę i powróci do ścisłej czołówki.

ZESPÓŁ: Ekipie przewodzi polski tercet – Karol Gruszecki, Dominik Olejniczak oraz Łukasz Kolenda. Łącznie notują średnio 35,9 punktu, 13,8 zbiórki oraz 7,2 asysty. Zatrzymanie wspomnianych koszykarzy powinno być priorytetem. Swoimi popisami defensywnymi życie włocławianom uprzykrzy z pewnością Martynas Paliukenas, a pod koszem z niezłej strony może pokazać się Nuni Omot – w debiucie wprawdzie nie zachwycił, ale potencjału odmówić mu nie można.

Przewidywana pierwsza piątka: Łukasz Kolenda – Martynas Paliukenas – Karol Gruszecki – Nuni Omot – Dominik Olejniczak

STATYSTYKA: Sopocianie są trzecią drużyną ligi pod względem skuteczności za dwa i piątą jeśli chodzi o rzuty dystansowe. Brak ogrania sprawił jednak, że w ostatnim starciu zespół wyglądał bardzo słabo. Nie można liczyć, że przeciwko Anwilowi będzie tak samo, ale z pewnością brak rytmu nie wpływa na zawodników Trefla pozytywnie. Rottweilery we wrześniu uległy ekipie znad morza 20:50 w punktach z pomalowanego – to się nie może powtórzyć.

ZDROWIE: W starciu z Treflem Anwil będzie musiał sobie radzić bez Shawna Jonesa i Rotnei'a Clarke'a – koszykarze są chorzy i zostali we Włocławku. Życzymy im dużo zdrowia!

CYTATY: – Po ostatnich meczach przeważają negatywne emocje. Jest dużo żalu, rozgoryczenia, nawet wkurzenia. Mamy nadzieję, że w meczu świątecznym się odbijemy i zaczniemy podążać w dobrą stronę. Musimy poprawić obronę, bo nie wracamy do niej dostatecznie szybko. Trzeba też podejmować lepsze wybory na boisku – z błędów w ustawieniu i decyzyjności rodzą się szybkie ataki rywali – mówi Przemysław Zamojski.

Od dawna znamy Trefl i poszczególnych zawodników z Sopotu. Nie są może głównymi faworytami rozgrywek, ale to bez znaczenia. Do każdego kolejnego pojedynku trzeba się przygotowywać tak samo dokładnie. Musimy skupić się na naszej grze i ją usprawnić, to teraz najważniejsze. Naszym celem jest to, by całe spotkania wyglądały tak, jak pierwsza kwarta meczu z Pszczółką Start – komentował kapitan zespołu, Walerij Lichodiej.

CZAS I MIEJSCE: Ergo Arena, sobota 26 grudnia o godz. 17:35. Transmisję telewizyjną z meczu przeprowadzi Polsat Sport, zapraszamy również do Radia Rottweilery na kanale Anwilu Włocławek w serwisie YouTube.