Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zmień język:

Arka w górę Wisły do Włocławka

Piątek, 20 Listopada 2020, 10:51, Sebastian Falkowski

Przed nami ostatni mecz Anwilu Włocławek w listopadzie. W szóstym z rzędu starciu w Hali Mistrzów Rottweilery zmierzą się z polską rotacją Asseco Arki Gdynia.

TŁO: Po zwycięstwie z HydroTruckiem Radom nastroje Rottweilerów nieco się poprawiły. Włocławianie nadal nie są w miejscu, w którym chcieliby być, jednak wygrana pozwoliła im odetchnąć. Teraz Anwil musi pójść za ciosem i w 14. kolejce Energa Basket Ligi zaprezentować się jeszcze lepiej.

RYWAL: Asseco Arka Gdynia znów postawiła na całkowicie polską rotację. Trener Przemysław Frasunkiewicz chciałby nawiązać do wyników z ostatnich lat, jednak wydaje się, że o to w tegorocznych rozgrywkach może być trudno. Najbliżsi przeciwnicy Anwilu przegrali trzy ostatnie starcia, w tym różnicą prawie 50 punktów z Zastalem Eneą BC Zielona Góra (104:58). To wystarczy, żeby stwierdzić, że nastroje w ekipie najlepsze nie są.

ZESPÓŁ: W składzie jest kilku zawodników z przeszłością we Włocławku. W samej pierwszej piątce prawdopodobnie znajdą się trzej – Krzysztof Szubarga, Igor Wadowski oraz Bartłomiej Wołoszyn. Najlepszym strzelcem w ekipie jest Przemysław Żołnierewicz. Skrzydłowy rozgrywa najlepszy sezon w swojej karierze – do średnio 17,3 oczka dokłada 4,2 zbiórki i 2,7 asysty. Wymusza blisko sześć przewinień. Trzeba będzie uważać na weteranów – oprócz wspomnianego już Szubargi również na Adama Hrycaniuka czy Filipa Dylewicza. Istnieje szansa, że na parkiet wybiegnie także brat Andrzeja Pluty, Michał, który w przedsezonowych sparingach reprezentował Rottweilery.  

Przewidywana pierwsza piątka: Krzysztof Szubarga – Igor Wadowski – Przemysław Żołnierewicz – Bartłomiej Wołoszyn – Adam Hrycaniuk

ATRAKCJE: Kibice muszą pamiętać co działo się rok temu przy okazji starcia z Eneą Astorią Bydgoszcz. 10 kamer zlokalizowanych wokół boiska, produkcja i realizacja na najwyższym poziomie, „podsłuch” sędziów czy wywiady w przerwach – to była prawdziwa gratka. W trakcie spotkania z Asseco Arką fani znów będą mieć okazję to przeżyć! Co więcej, dzięki wsparciu naszego sponsora strategicznego, firmy ANWIL S.A., pierwsze 3963 osoby, które w miejscu transmisji meczu na portalu Emocje.tv wpiszą hasło „ANWIL” obejrzą pojedynek za darmo. Zachęcamy do korzystania!

CYTAT: – Asseco Arka Gdynia to groźny zespół. Grają z sercem, bardzo fizycznie, nie odpuszczają w żadnym spotkaniu. Nie ważne jaki wynik jest na tablicy – zawsze nakładają presję na rywali. Musimy zacząć mecz z koncentracją i agresją, inaczej będzie nam trudno. Co do starcia z moim bratem – rywalizowaliśmy od najmłodszych lat. Fajnie będzie stanąć naprzeciw siebie i powalczyć o zwycięstwo. Niech wygra lepszy – mówi przed meczem Andrzej Pluta. – Gdynianie mają taki sam bilans jak Anwil, więc musimy ich ograć i wyprzedzić. Pracuję ciężko, zresztą tak jak my wszyscy. Zostaję po treningach, by z każdym dniem stawać się lepszym. Sprawy zaczynają iść po naszej myśli, więc forma na pewno będzie zwyżkować – dopowiadał Garlon Green.

CZAS I MIEJSCE: Hala Mistrzów, sobota 21 listopada o godz. 19:30. Transmisję internetową z meczu przeprowadzi portal Emocje.tv, zapraszamy również do Radia Rottweilery na kanale Anwilu Włocławek w serwisie YouTube.