Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Kibice wybrali: Rolands Freimanis MVP Listopada

Wtorek, 03 Grudnia 2019, 20:21, Michał Fałkowski

Łotewski skrzydłowy Rolands Freimanis otrzymał 24 procent wszystkich głosów kibiców i został wybrany MVP Listopada Anwilu Włocławek.

Wiemy, kto został MVP Listopada! W miesiącu, w którym Anwil Włocławek wygrał pięć z ośmiu spotkań, indywidualne wyróżnienie otrzymał ROLANDS FREIMANIS.

W ostatnich tygodniach włocławianie wygrali trzy z pięciu pojedynków w Energa Basket Lidze oraz dwa z trzech w Basketball Champions League. Rolands Freimanis po jednym spotkaniu został wybrany MVP meczu i tym samym brał udział w comiesięcznym głosowaniu. I ostatecznie znalazł uznanie kibiców!

Łącznie, Łotysz zanotował średnie na poziomie 12,8 punktu, 2,6 zbióki, 1,6 asysty i 1 przechwytu (11,2 evaluation) w Energa Basket Lidze oraz 9,7 punktu, 3,7 zbiórki, 1,3 przechwytu (12 evaluation) w Lidze Mistrzów.

W zabawie kibiców zakończonej przed północą w poniedziałek, Freimanis zebrał 24 procent wszystkich głosów, UWAGA!, jednym głosem pokonując Tony'ego Wrotena. Kolejne miejsca zajęli: Ricky Ledo, Shawn Jones, Jakub Karolak oraz Chase Simon.

- Jestem bardzo szczęśliwy. Dziękuję wszystkim, którzy głosowali, nie tylko na mnie, ale na wszystkich graczy. Dla mnie to wielki zaszczyt grać z takimi zawodnikami i grać przed tak fantastyczną publicznością. Taka baza fanów to prawdziwy skarb. My gramy właśnie dla nich, dla nich wychodzimy na parkiet, aby walczyć. Myślę, że nasz zespół to grono bardzo dobrych zawodników, z których każdy może być MVP w kolejnym meczu – powiedział Freimanis.

Wyniki głosowania:

Rolands Freimanis – 105 głosów – 24,1 procenta
Tony Wroten – 104 głosy – 23,9 procenta
Ricky Ledo – 97 głosów – 22,3 procenta
Shawn Jones – 68 głosów – 15,6 procenta
Jakub Karolak – 44 głosy – 10,1 procenta
Chase Simon – 17 głosów – 3,9 procenta

MVP Października: Chris Dowe 
MVP Listopada: Rolands Freimanis