Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

BCL: San Pablo Burgos i Telenet Giants Antwerpia w naszej grupie

Wtorek, 01 Października 2019, 10:06, Michał Fałkowski

Hiszpański San Pablo Burgos oraz belgijski Telenet Giants Antwerpia uzupełnią stawkę w grupie B Ligi Mistrzów po tym, jak wywalczyły prawo gry w fazie grupowej.

Obaj przeciwnicy Anwilu Włocławek musieli przejść tylko jedną rundę kwalifikacji. San Pablo Burgos czekało na zwycięzcę pary BC Kijów  Kapfenberg Bulls, zaś Telenet Giants Antwerpia zerkał na rozstrzygnięcie w konfrontacji Södertälje Kings – Balkan Botewgrad. Ostatecznie hiszpańska ekipa walczyła z ukraińską, a belgijska musiała zmierzyć się z szwedzką.

Bardzo szybko, bo już w pierwszym spotkaniu na wyjeździe, losy awansu praktycznie zaklepali sobie Belgowie. Telenet pokonał na wyjeździe Södertälje  82:60 i rewanż w Antwerpii był tylko formalnością. Ostatecznie Szwedzi wygrali nawet 73:68, ale nie zmieniło to ogólnej sytuacji.

San Pablo Burgos również wygrał w pierwszym starciu na Ukrainie, lecz wynik 86:83 nakazywał zachować pełnię koncentracji w drugim meczu. U siebie jednak Hiszpanie nie zostawili cienia wątpliwości i wygrywając aż 96:62, zameldowali się w grupie B. Z San Pablo Anwil Włocławek zagra już w drugiej kolejce BCL.

Telenet Giants Antwerpia to wicemistrz Belgii i trzecia drużyna Basketball Champions League poprzedniego sezonu. San Pablo Burgos z kolei debiutuje w Lidze Mistrzów, a w poprzednich rozgrywkach hiszpańskiej ekstraklasy zajął 11. miejsce.

Przypomnijmy, że obok Anwilu Włocławek i w/w drużyn, w grupie B znalazły się także: półfinalista ligi niemieckiej Rasta Vechta, półfinalista Izraela Hapoel Bank Yahav Jerozolima, brązowy medalista Grecji i mistrz BCL z sezonu 2017/2018  AEK Ateny, turecki Teksüt  Bandirma, czyli zeszłoroczny rywal grupowy Rottweilerów i francuski Elan Béarnais Pau-Lacq-Orthez. 

Terminarz meczów Anwilu w BCL 2019/2020:

15.10 – Rasta Vechta – ANWIL WŁOCŁAWEK
22.10 – San Pablo Burgos – ANWIL WŁOCŁAWEK 
29.10 – ANWIL WŁOCŁAWEK  Elan Béarnais Pau-Lacq-Orthez 
06.11  Hapoel Bank Yahav Jerozolima – ANWIL WŁOCŁAWEK 
13.11 – ANWIL WŁOCŁAWEK  Telenet Giants Antwerpia
19.11 – Teksüt Bandirma – ANWIL WŁOCŁAWEK 
04.12 – ANWIL WŁOCŁAWEK – AEK Ateny 
10.12 – ANWIL WŁOCŁAWEK – Rasta Vechta 
18.12 – ANWIL WŁOCŁAWEK – San Pablo Burgos
07.01  Elan Béarnais Pau-Lacq-Orthez – ANWIL WŁOCŁAWEK 
15.01 – ANWIL WŁOCŁAWEK  Hapoel Bank Yahav Jerozolima 
21.01 – Telenet Giants Antwerpia – ANWIL WŁOCŁAWEK 
28.01 – ANWIL WŁOCŁAWEK – Teksüt Bandirma 
05.02 – AEK Ateny – ANWIL WŁOCŁAWEK