Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Zwycięzca Typu na Rottweilery: Tomasz Głowacki

Niedziela, 30 Czerwca 2019, 12:50, Michał Fałkowski

Tomasz Głowacki najlepszym typującym zabawy Typ Na Rottweilery w sezonie 2018/2019! Tuż za nim uplasował się Michał Kotowski, a trzecie miejsce podium zajął Mateusz Pietrzak.

Gracz o nicku „Głowa” (dziś już wiemy, że to Tomasz Głowacki) miał sześć punktów przewagi nad użytkownikami: „Michkot” oraz „TrustTheProcess” przed ostatnim meczem finału i tylko złoty strzał któregoś z wiceliderów mógłby zepchnąć go z pierwszej pozycji podium.

Nic takiego się nie stało, Tomasz Głowacki zgarnął trzy punkty za poprawnie wytypowanego zwycięzcę (postawił wynik 90:83 dla Anwilu) i dziś może cieszyć się z wygranej w całosezonowej zabawie Typ na Rottweilery. Dorobek 174 punktów mówi sam za siebie. Gratulujemy!

Tymczasem za plecami lidera trwała zacięta walka o drugie miejsce – przed ostatnim meczem obaj gracze mieli taką samą zdobycz (165). Lepszego nosa miał ostatecznie „Michkot”, czyli Michał Kotowski, który postawił 88:78 i dzięki temu zdobył pięć oczek (notabene – był blisko prawidłowego rezultatu, czyli  wyniku 89:77). Kibic „TrustTheProcess” – dziś wiemy, że to Mateusz Pietrzak – typował z kolei 84:77, więc koniec końców musiał zadowolić się tylko trzema punktami i trzecim miejscem w tabeli.

1. Tomasz Głowacki 174
2. Michał Kotowski 170
3. Mateusz Pietrzak 168

Warto jednak zaznaczyć, że choć trójka laureatów finiszowała skutecznie, to jednak przyczyn ich obecności na podium należy szukać gdzieś indziej. Tomasz Głowacki bowiem dwukrotnie w tym sezonie dostawał za swoje typy osiem punktów, Mateusz Pietrzak – raz, natomiast Michał Kotowski trafił nawet „dychę” za wynik meczu z Kingiem Szczecin 86:82. To pokazuje, że choć ciułanie punktów po trzy czy po pięć oczek może dać końcowy efekt, o zwycięstwo trudno bez dokładniejszych, wyżej premiowanych trafień.

Trójce laureatów serdecznie gratulujemy, ale jednocześnie nie zapominamy o wszystkich grających. Dziękujemy Wam za wytrwałość w typowaniu i już teraz zapraszamy do konkursu Typ Na Rottweilery w sezonie 2019/2020. Zwycięzca zabawy z kolei otrzyma także możliwość zmierzenia się z fachowcami w Loży Ekspertów.

Panów: Tomasz Głowackiego, Michała Kotowskiego i Mateusza Pietrzaka informujemy, że nagrody odbiorą na specjalnie przygotowanej kolacji razem ze zwycięzcami Loży Ekspertów. Odbędzie się ona przed rozpoczęciem sezonu 2019/2020. O szczegółach będziemy informować mailowo lub telefonicznie.

Końcową klasyfikację konkursu znajdziecie na stronie Typ Na Rottweilery.