Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

MVP Stycznia – Michał Michalak

Sobota, 02 Lutego 2019, 13:52, Michał Fałkowski

Michał Michalak otrzymał 44 procent wszystkich głosów i w ten sposób został wybrany MVP Stycznia.

Wiemy, kto został MVP Stycznia! W miesiącu, w którym Anwil Włocławek rozegrał aż dziewięć meczów i m.in. wygrywając cztery z pięciu w Energa Basket Lidze, indywidualne wyróżnienie otrzymał Michał Michalak. Dla strzelca Rottweilerów to już trzecia tego typu nagroda w tym sezonie!

Michalak miał bardzo udany zwłaszcza początek miesiąca (po trochu jako kontynuacja świetnego grudnia, w którym przecież także został uznany MVP miesiąca) – 13 punktów zaaplikował Polpharmie Starogard Gdański, a 24 TBV Startowi Lublin. Anwil wygrał oba te mecze. 25-letni strzelec imponował także formą w Basketball Champions League. W dwóch ostatnich spotkaniach rzucił łącznie 35 punktów.

Ogółem, Michalak zebrał 44 procent wszystkich głosów, pokonując kolejno: Jarosława Zyskowskiego, Josipa Sobina, Nikolę Markovicia, Chase’a Simona, Vladimira Mihailovicia i Walerija Lichodieja.

– Bardzo dziękuję kibicom za to, że oddawali na mnie swoje głosy i wybrali MVP Stycznia. Był to dla nas bardzo intensywny miesiąc, w którym tak naprawdę każdy z nas miał swoje dobre momenty. Teraz przed nami kolejne wyzwania, pożegnanie z Ligą Mistrzów i walka o Puchar Polski, co będzie naszym głównym celem w lutym – mówi strzelec Anwilu.

W styczniu Michalak notował średnio: 11,6 punktu, 3,8 zbiórki i 2,2 asysty (12 evaluation) w Energa Basket Lidze oraz 12 punktów i 2,75 zbiórki (7,25 evaluation) w Basketball Champions League. 

 

Wyniki głosowania:

Michał Michalak – 289 głosów – 44 procent
Jarosław Zyskowski – 185 głosów – 28 procent
Josip Sobin – 80 głosów – 12 procent
Nikola Marković – 33 głosów – 5 procent
Chase Simon – 27 głosów – 4 procent
Vladimir Mihailović – 27 głosów – 4 procent
Walerij Lichodiej – 18 głosów – 3 procent

 

MVP Października: Michał Michalak
MVP Listopada: Szymon Szewczyk
MVP Grudnia: Michał Michalak
MVP Stycznia: Michał Michalak