Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

MVP Grudnia – Michał Michalak

Środa, 02 Stycznia 2019, 11:27, Michał Fałkowski

Michał Michalak otrzymał 37 procent wszystkich głosów i w ten sposób został wybrany MVP Grudnia.

Wiemy, kto został MVP Grudnia! W miesiącu, w którym Anwil Włocławek wygrał pięć z sześciu meczów, indywidualne wyróżnienie otrzymał Michał Michalak. Dla strzelca Rottweilerów to druga tego typu nagroda w tym sezonie!

Michalak zagrał świetnie przede wszystkim w świątecznym meczu ze Stelmetem Eneą BC Zielona Góra. Rozstrzelał się wówczas już w pierwszej fazie spotkania i ogółem zgromadził na swoim koncie 26 punktów, prowadząc Anwil do zwycięstwa. W Krośnie natomiast w ciągu 20 minut rzucił 19, a ostatnio – w Gliwicach – pokazał większą wszechstronność: dziewięć oczek, osiem zbiórek i pięć asyst.

Ogółem, 25-latek zebrał 37 procent wszystkich głosów, pokonując kolejno: Chase’a Simona, Jarosława Zyskowskiego, Aarona Broussarda, Walerija Lichodieja i Mateusza Kostrzewskiego.

- Drugi raz zdarza się sytuacja, w której kibice docenili moją grę. Wiele to dla mnie znaczy. Bardzo chciałbym podziękować wszystkim, którzy oddali swoje głosy zarówno na mnie, jak i na moich kolegów z drużyny. Doping kibiców jest dla nas olbrzymim wsparciem podczas meczów, wiemy ze zawsze możemy na was liczyć zarówno na, jak i poza boiskiem - mówi strzelec Anwilu.

W grudniu Michalak notował średnio: 16,5 punktu, 4,25 zbiórki i 2,5 asysty (18 evaluation) w Energa Basket Lidze oraz 9,5 punktu, 6 zbiórek i 2 asysty (9,5 evaluation) w Basketball Champions League. 

 

Wyniki głosowania:

Michał Michalak – 166 głosów – 37 procent

Chase Simon – 115 głosów – 26 procent

Jarosław Zyskowski – 48 głosów – 11 procent

Aaron Broussard – 45 głosów – 10 procent

Walerij Lichodiej – 41 głosów – 9 procent

Mateusz Kostrzewski – 34 głosów – 8 procent

 

MVP Października: Michał Michalak

MVP Listopada: Szymon Szewczyk

MVP Grudnia: Michał Michalak