Drugi sparing dla ratiopharmu

Sobota, 22 Września 2018, 19:00, Michał Fałkowski

W drugim spotkaniu sparingowym w Niemczech, Anwil Włocławek przegrał z ratiopharmem Ulm 99:104. Mecz był bardzo ofensywny, ogółem padło 29 trójek.

W drugim meczu sparingowym w Ulm obie drużyny – podobnie jak w piątek – wyszły nastawione na mocną, fizyczną walkę. Tak jak w pierwszym pojedynku lepiej swój rytm złapali włocławianie, tak tym razem skuteczniejsi okazali się gospodarze, którzy objęli dziewięciopunktowe prowadzenie po pierwszej kwarcie (30:21).

Jak się okazało w kolejnych odsłonach spotkania, gospodarze nie byli w stanie wypracować większej zaliczki, ale też grali na tyle efektywnie, że Rottweilery nie mogły zbliżyć się na dystans mniejszy, niż sześć-osiem oczek.

Dopiero w końcówce pojedynku seria punktowa Vlado Mihailovicia (9/11 z gry, w tym 3/4 za trzy) oraz trafienia Chase’a Simona (4/5 zza łuku) i Josipa Sobina (3/4) sprawiły, że na dwie minuty przed końcem było tylko 98:96 dla ratiopharmu. W końcówce zawodnicy z Ulmu skutecznie egzekwowali jednak rzuty wolne i wygrali 104:99.

Włocławianie zagrali ambitnie i nie poddali się nawet pomimo faktu, iż w 22. minucie meczu za dwa przewinienia technicznie plac gry musiał opuścić kapitan Kamil Łączyński. Na 13 trójek ratiopharmu odpowiedzieli 16 trafieniami z dystansu (ogółem: 13/29 wobec 16/26). Podsumowując, dwumecz z ratiopharmem to cenne przetarcie przed zbliżającą się rywalizacją w Basketball Champions League.

ratiopharm Ulm – Anwil Włocławek 104:99 (30:21, 25:29, 28:24, 21:25)

Anwil: Mihailović 25, Simon 16, Lichodiej 11, Łączyński 11, Kostrzewski 9, Marković 9, Sobin 9, Szewczyk 6, Michalak 3, Komenda 0, Wadowski 0