Świetny mecz Anwilu - ratiopharm pokonany

Piątek, 21 Września 2018, 21:56, Michał Fałkowski

Anwil Włocławek zagrał bardzo dobrze przeciwko solidnemu zespołowi niemieckiej Bundesligi. Rottweilery pokonały na wyjeździe ratiopharm Ulm 89:67.

Niemiecki ratiopharm Ulm to dziesiąta ekipa poprzedniego sezonu Bundesligi. W trakcie lata, drużyna wzmocniła się solidnie: m.in. z Ludwigsburga przyszedł Dwayne Evans, a z Triestu mający czarnogórski paszport Amerykanin Javonte Green. W składzie pozostali także byli lub obecni kadrowicze Niemiec: Ismet Akpinar czy Per Guenther.

Mimo silnego przeciwnika, a także pomimo własnych braków kadrowych (Jakub Parzeński i Jarosław Zyskowski zostali we Włocławku, natomiast Igor Wadowski się rozchorował), Anwil już w pierwszej kwarcie wyszedł na prowadzenie i jak się później okazało - oddał je tylko w jednym momencie drugiej kwarty. Po punktach Maximiliana Ugraia ratiopharm przełamał gości (35:34), ale Rottweilery jeszcze przed przerwą wyszły na prowadzenie 42:39.

Świetnie od poczatku spotkania grał obwodowy duet Michał Michalak - Vladimir Mihailović, który raz po raz albo trafiał zza łuku, albo mijał pierwszą linię obrony. Kluczowy moment meczu nastąpił jednak w trzeciej odsłonie, wygranej przez Rottweilery 24:13. W pewnym momencie włocławianie zanotowali serię 13:0 i od stanu 46:43, zrobiło się 59:43. Ważne punkty dokładali Chase Simon oraz Nikola Marković, nad wszystkim panował Kamil Łączyński (11 asyst) i ostatecznie Anwil pokonał gospodarzy różnicą ponad 20 oczek.

ratiopharm Ulm - Anwil Włocławek 67:89 (16:20, 23:22, 13:24, 15:23)

Anwil: Simon 18, Michalak 17, Mihailović 17, Lichodiej 11, Marković 10, Kostrzewski 6, Sobin 5, Łączyński 3, Szewczyk 2, Wadowski 0