Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Polska mistrzem Europy dywizji B - czterech Rottweilerów w składzie

Niedziela, 22 Lipca 2018, 22:02, Michał Fałkowski

Czterech przedstawicieli Anwilu Włocławek było w reprezentacji Polski juniorów starszych, która w niedzielę została mistrzem Europy do lat 20 dywizji B.

Marcin Woźniak, Hubert Śledziński, Wojciech Krawczak i Rafał Komenda mogą mówić o podwójnym szczęściu. Najpierw, w czerwcu, wywalczyli mistrzostwo Polski z Anwilem Włocławek, a dziś - Mistrzostwo Europy Dywizji B z reprezentacją Polski juniorów starszych. To wielki sukces tego rocznika, wszak celem założonym przez PZKosz był awans do Dywizji A (premię uzyskiwały trzy najlepsze drużyny). Po wczorajszym zwycięstwie w półfinale nad Łotwą stało się jasne, że cel zostanie zrealizowany, ale niedziela przyniosła coś więcej: wygraną w całym turnieju.

W zespole stworzonym przez trenera Przemysława Frasunkiewicza, Marcin Woźniak pełnił rolę jednego z asystentów (drugim był rodowity włocławianin Kamil Sadowski). Hubert Śledziński odpowiadał za przygotowanie fizyczne, a Wojciech Krawczak dbał o odnowę biologiczną. Innymi słowy - cała trójka pełniła takie funkcje, jakie pełni w sztabie trenera Igora Milicicia.

Grono Rottweilerów w zespole U20 uzupełniał Rafał Komenda. 20-latek spędzał na parkiecie średnio 9 minut w każdym meczu i turniej zakończył ze średnimi 2,3 punktu i 1,4 zbiórki. 

Na turnieju w Bułgarii Polska nie przegrała ani jednego meczu. W fazie grupowej pokonała kolejno: Gruzję (59:58), Finlandię (81:66), Portugalię (93:63) i Kosowo (71:53), by w fazie pucharowej nie dać szans: Czechom (91:70 w ćwierćfinale), Łotwie (66:62 w półfinale) oraz Słowenii (71:60 w finale).