Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Typ Na Anwil: Poznaliśmy zwycięzców

Czwartek, 21 Czerwca 2018, 18:43, Michał Fałkowski

Paweł Bargiel najlepszym typującym zabawy Typ Na Anwil w sezonie 2017/2018! Tuż za nim uplasował się Mariusz Matczak, a brąz rzutem na taśmę zdobył Paweł Stolf.

Gracz o nicku „stasiu” (dziś już wiemy, że to Paweł Bargiel) postawił na wygraną Anwilu Włocławek w szóstym meczu finału play-off i tylko kataklizm (dokładny wynik kogoś z ponad dziesięcioosobowej grupy pościgowej) mógłby odebrać mu zwycięstwo w zabawie Typ Na Anwil. I choć Paweł zgarnął tylko trzy oczka w ostatnim meczu sezonu, właśnie tyle wystarczyło, aby cieszył się ze zwycięstwa. Ogółem 142 punkty to naprawdę niezły wynik lidera, któremu serdecznie gratulujemy!

„Stasiu” odparł atak innego uczestnika, „sensejjja” (okazał się nim Mariusz Matczak), który za ostatni mecz zdobył nawet pięć oczek, ale to nie wystarczyło do przegonienia lidera. Z rezultatem 139 punktów Mariusz zajął jednak drugą lokatę, co jest bardzo dobrym wynikiem.

O trzecie miejsce przed ostatnią kolejką walczyło kilka osób, a największą szansę miała Karolina Chojnacka (czyli „Miska”), która mogła pochwalić się wynikiem 135 punktów przed ostatnią kolejną. Karolina liczyła chyba jednak, że Anwil Włocławek zostanie mistrzem po siódmy meczu rywalizacji w Hali Mistrzów i przed starciem numer sześć postawiła na rywali. Ten typ kosztował ją miejsce na podium, co wykorzystał „ferdek” (a więc Paweł Stolf). Paweł postawił na wygraną Rottweilerów, zgarnął trzy punkty i z wynikiem 136 oczek finiszował w zabawie jako trzeci.

Warto dodać, że mistrz oraz wicemistrz Typu na Anwil mogą pochwalić się także po jednym dokładnym typie w sezonie 2017/2018. „Stasiu” trafił wynik półfinału Pucharu Polski ze Stelmetem Eneą BC Zielona Góra (przegrana 77:88), a „sensejjj” wywróżył zwycięstwo nad Legią Warszawa (107:66).

Trójce laureatów serdecznie gratulujemy, ale jednocześnie nie zapominamy o wszystkich grających. Dziękujemy Wam za wytrwałość w typowaniu i już teraz zapraszamy do konkursu Typ Na Anwil w sezonie 2018/2019.

Panów: Pawła Bargiela, Mariusza Matczaka i Pawła Stolfa informujemy, że nagrody odbiorą na spotkaniu z prezesem zarządu przy okazji corocznego turnieju Kasztelan Basketball Cup.

Końcową klasyfikację konkursu znajdziecie na stronie Typ Na Anwil.