Zwycięzca Loży Ekspertów: Andrzej Person po raz czwarty

Środa, 20 Czerwca 2018, 13:03, Michał Fałkowski

Po rocznej przerwie Andrzej Person znowu zwycięzcą Loży Ekspertów. Dla doświadczonego gracza to już czwarta wygrana w historii zabawy.

W pierwszej fazie rozgrywek 2017/2018 Andrzej Person raczej oglądał plecy innych rywali. Skuteczniej wyniki przewidywali Piotr Kieplin i Krzysztof Szaradowski, długo na szczycie tabeli utrzymywała się także Małgorzata Pelc. Person trzymał się blisko czołówki, a przełom nastąpił dopiero w połowie grudnia.

Wówczas bowiem były dziennikarz sportowy poprawnie wytypował wynik meczu z Polskim Cukrem Toruń (81:74) i uzyskał nieznaczną przewagę na wspomnianymi przeciwnikami. Trzy tygodnie później dokonał jednak niemożliwego i… trafił po raz kolejny! Anwil Włocławek pokonał Polpharmę Starogard Gdański 80:73, a dokładnie taki typ pojawił się przy nazwisku Persona przed meczem. Dzięki temu doświadczony uczestnik gry wypracował sobie aż 12 punktów przewagi nad drugą Małgorzatą Pelc. I tę przewagę ostatecznie nie tylko utrzymał, ale nawet powiększył.

Ostatecznie zwycięzca Loży Ekspertów sezonu 2017/2018 zgromadził 151 punktów, czyli aż o 20 więcej od drugiego i 25 od trzeciego uczestnika zabawy. Tym samym podium uzupełnili Marek Wojtkowski (131 oczek, co należy uznać za świetny wynik, bowiem prezydent zawsze stawiał na zwycięstwa Anwilu) oraz Krzysztof Szablowski (126, co także jest bardzo dobrym rezultatem, bowiem były trener Anwilu debiutował w grze). Zeszłoroczny zwycięzca Maciej Raczyński (121 oczek) tym razem ukończył rywalizację na piątej pozycji.

Wygrywając w całosezonowej zabawie, Andrzej Person umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli wszechczasów. Dla niego to już czwarte zwycięstwo. Po jednym triumfie mają: Grzegorz Skiba, Justyna Pluta, Krzysztof Szaradowski oraz Maciej Raczyński.

Choć na podium mogły stanąć tylko trzy osoby, dziękujemy za udział w zabawie wszystkim pozostałym uczestnikom i oczywiście liczymy na uczestnictwo w przyszłym sezonie, być może w powiększonym gronie.

Wkrótce opublikujemy wyniki konkursu kibiców Typ Na Anwil.