Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Prezent (nie tylko) dla starszych kibiców

Piątek, 19 Stycznia 2018, 23:23, Michał Fałkowski

Dokładnie w Dzień Babci - i tuż przed Dniem Dziadka - gracze Anwilu Włocławek chcą wygrać kolejny mecz. Ewentualne zwycięstwo nad Miastem Szkła Krosno ucieszy jednak nie tylko starszych kibiców.

TŁO: Aktualny bilans 6:10 nie tylko nie pozwolił na udział w turnieju finałowym Pucharu Polski (w zeszłym sezonie był udział w półfinale) Miastu Szkła, ale także oddala szanse krośnian na wejście do play-off. Tymczasem Anwil Włocławek, mając bilans 15:3, pewnie przewodzi stawce ekstraklasy.

KONCENTRACJA: Kiedy na początku sezonu JayVaughn Pinkston zawodził i sprawiał kłopoty pozaboiskowe, myślano nawet o rozwiązaniu kontraktu z Amerykaninem. Ostatecznie jednak do tego nie doszło i dziś ciemnoskóry center odpłaca się średnimi na poziomie 5,9 zbiórki oraz 18,3 punktu, co daje mu piąte miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Energa Basket Ligi. W niedzielnym spotkaniu powinien być otoczony szczególną uwagą, gdyż ostatni mecz z GTK Gliwice w wykonaniu Amerykanina to jego najlepszy występ w obecnych rozgrywkach (24 punktów, 12 zbiórek).

UWAGA NA TRÓJKI: Licząc na zwycięstwo, Rottweilery muszą dobrze bronić na obwodzie, bo to właśnie trójki były receptą na zwycięstwo krośnian w ostatnim meczu Gliwicach (84:67 dla Miasta Szkła przy skuteczności 11/21 za trzy). Ogółem, zespół Kamila Piechuckiego plasuje się na trzeciej pozycji w klasyfikacji drużyn jeśli chodzi o efektywność zza linii 6,75 – 39,7 procent. Aż pięciu graczy notuje w tym elemencie ponad 40 procent skuteczności: wspomniany Pinkston (40,5), a także Anton Gaddefors (40,3), Davis Lejasmeiers (43,1), Dariusz Oczkowicz (48,4) i Krzysztof Jakóbczyk (48,3).

CHORWACKIE STARCIE: Ante Delas wciąż szuka formy z początku sezonu. W ostatnim meczu Chorwat wyszedł w pierwszej piątce po raz pierwszy od listopada i razem z Jaylinem Airingtonem, Ivanem Almeidą czy Jarosławem Zyskowskim sprawił, że włocławianie ograli Legię Warszawa bez nominalnego rozgrywającego. Ale właśnie, Legię, czyli ostatni zespół tabeli. Miasto Szkła Krosno jest przeciwnikiem bardziej wymagającym, a sam Delas będzie musiał zmierzyć się, że swoim krajanem, Jakovem Mustapiciem. Obrońca Miasta Szkła to drugi strzelec tamtejszej drużyny ze średnimi 10,5 punktu i 4,8 zbiórki na mecz.

BILETY NA MECZ JESZCZE DO KUPIENIA

ZDROWIE: Kamil Łączyński nie wystąpił przeciwko warszawskiej ekipie z powodu urazu stawu skokowego. I dalej nie ma pewności czy w niedzielę wybiegnie na parkiet w Hali Mistrzów; decyzja odnośnie jego występu zapadnie najprawdopodobniej w dniu meczu. Po stronie gości najprawdopodobniej zabraknie kontuzjowanego reprezentanta Szewcji, Antona Gaddeforsa.

PIERWSZY MECZ: W 2. kolejce EBL Anwil zdemolował na Podkarpaciu gospodarzy 88:57, srogo rewanżując się za porażkę z sezonu 2016/2017. 15 punktów rzucił wówczas Zyskowski, a 14 dodał Josip Sobin. Ekipę z Krosna natomiast prowadził z ławki jeszcze Michał Baran, a na parkiecie biegali Seid Hajrić oraz Devante Wallace, których już w Mieście Szkła nie ma. Jest za to center Peter Alexis, z którym będzie musiał uporać się wspomniany Sobin.

SERIA: Po porażce na rozpoczęcie roku w Zielonej Górze, nie ma już śladu we włocławskim obozie. Anwil wygrał kolejne trzy spotkania – 80:73 z Polpharmą, 91:80 z AZS-em i 95:60 z Legią – i w niedzielę zamierza umocnić się na fotelu lidera TBL. Krośnianie natomiast zwycięstwem nad GTK 84:67 przerwali wcześniejszą serię dwóch porażek: 85:87 z Asseco i 69:71 z TBV Startem.

AKCJE I ATRAKCJE: Ewentualna wygrana byłaby pięknym prezentem dla wszystkich Babć-fanek i Dziadków-kibiców, wszak 21 i 22 stycznia to dni, w których celebrujemy nestorów i nestorki rodzin. Z tego powodu na meczu z Miastem Szkła nastąpi finał akcji #DziadekKibicBabciaFanka, a laureaci zasiądą na trybunie VIP. To jednak nie koniec atrakcji. Marka Dworski ufundowała miły upominek dla każdego fana, który przyjdzie do Hali Mistrzów, a marki: Toyota Jaworski oraz Treen przeprowadzą konkursy dla kibiców! Dodatkowo, będzie możliwość wygrania biletów na spektakl "Chory na sukces", a do rąk fanów trafi także 20-stronicowy ANWIL TEAM.

CZAS I MIEJSCE: Hala Mistrzów, niedziela 21 stycznia, godz. 18. W kasach można jeszcze kupować bilety na to spotkanie. Wszystkich, którzy nie mogą stawić się we włocławskiej arenie, zapraszamy do Radia Anwil oraz na portal www.emocje.tv.