Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Z Asseco w Pucharze Polski

Piątek, 12 Stycznia 2018, 13:51, Michał Fałkowski

Osiem zespołów Energa Basket Ligi od czwartku 15 lutego do niedziel, 18 lutego będzie rywalizować o Puchar Polski w hali Arena Ursynów w Warszawie. Rottweilery w ćwierćfinale zagrają z Asseco Gdynia.

Po meczach 15. kolejki Energa Basket Ligi poznaliśmy wszystkich uczestników warszawskiego turnieju. O trofeum Pucharu Polski powalczy siedem najlepszych ekip ekstraklasy – Anwil Włocławek, MKS Dąbrowa Górnicza, Stelmet Enea BC Zielona Góra, Polski Cukier Toruń, PGE Turów Zgorzelec, Asseco Gdynia, TBV Start Lublin – oraz gospodarz, czyli Legia Warszawa.

Losowanie par ćwierćfinałowych wraz z układem par półfinałowych odbyło się w czwartek 11 stycznia 2018 r. w stołecznym ratuszu. Rottweilery zmierzą się z Asseco Gdynia.

Igor Milicić z Przemysławem Frasunkiewiczem oraz Kamil Łączyński versus Krzysztofem Szubargą staną naprzeciwko siebie w czwartek 15 lutego o godz. 20.30. Wygrany, zagra w sobotę ze zwycięzcą pary Stelmet Enea BC Zielona Góra – Legia Warszawa.

Bilety do kupienia na: http://plk.ticketik.pl.

Podczas turnieju finałowego Pucharu Polski w Warszawie zagrają ze sobą:

czwartek, 15 lutego

ćwierćfinał 1, godz. 18.00: MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Turów Zgorzelec
ćwierćfinał 2, godz. 20.30: Anwil Włocławek - Asseco Gdynia

piątek, 16 lutego

ćwierćfinał 3, godz. 18.00: Polski Cukier Toruń - TBV Start Lublin
ćwierćfinał 4, godz. 20.30: Stelmet Enea BC Zielona Góra - Legia Warszawa

sobota, 17 lutego

półfinał 1, godz. 14.15: MKS/PGE Turów - Polski Cukier/TBV Start 
półfinał 2, godz. 17.45: Anwil/Asseco - Stelmet Enea BC/Legia 

niedziela, 18 lutego

finał, godz. 17.45

Na kibiców czeka dodatkowa niespodzianka. Pomiędzy sobotnimi półfinałami zostanie rozegrany konkurs wsadów, w którym wezmą udział również zawodnicy z drużyn, które nie biorą udziału w turnieju finałowym Pucharu Polski. Więcej szczegółów na ten temat wkrótce na stronie www.plk.pl.