Ofensywny Anwil niczym walec

Sobota, 16 Września 2017, 19:27, Michał Fałkowski

Grający atletycznie, pchający piłkę do przodu i wykorzystujący swoje mocne strony w ataku – taki Anwil obejrzeli kibice, którzy przyjechali do Torunia na mecz z CEZ Nymburk.

Już pierwsza kwarta sobotniego starcia w ramach XV Memoriału im. Wojtka Michniewicza zwiastowała mocno ofensywne starcie. Włocławianie trafili dziewięć z 13 rzutów za dwa, dodali do tego trzy z sześciu trójek i osiem z 10 prób z linii, prowadząc po pierwszej odsłonie aż 35:21.

W grze Rottweilerów funkcjonowały elementy znane już kibicom z przeszłości, m.in. dwójkowe akcje między Josipem Sobinem (13 punktów, sześć zbiórek, cztery asysty) a Pawłem Leończykiem (11 punktów, pięć asyst, cztery zbiórki). Dzięki współpracy obu wysokich, a także skuteczności Kamila Łączyńskiego (do przerwy 10 oczek i pięć asyst, ogółem 18 i osiem) Anwil prowadził do przerwy 65:44.

Kibice z Torunia, którzy w tym czasie zaczęli pojawiać się na meczu włocławian mogli zastanawiać się, która to właściwie kwarta spotkania. Anwil tymczasem nieustannie przyspieszał tempo, biegał do kontr, gdyż dużo energii wnieśli zmiennicy. Zwłaszcza Ivan Almeida, który w całym meczu do 21 punktów dołożył siedem zbiórek, cztery asysty oraz cztery przechwyty (ale również sześć strat). Kabowerdeńczyk nie tylko fruwał nad koszami, ale również grał skutecznie w obronie, gdzie niejednokrotnie dobrze pomagał w rotowaniu, a jego nadmiernie długie ramiona przechwytywały podania rywali.

Poza Almeidą, także Jarosław Zyskowski (15 punktów w 17 minut) oraz Jaylin Airington (12 oczek, cztery zbiórki, trzy asysty) raz po raz biegali do kontr, które uruchamiali na zmianę Łączyński oraz Ante Delas (osiem oczek, pięć asyst). Na początku czwartej odsłony Chorwat przymierzył celnie z półdystansu i włocławianie wyszli na prowadzenie 100:70.

Ostatecznie sobotni sparing zakończył się wygraną Rottweilerów 121:85. Na uwagę zasługuje skuteczność zawodników Igora Milicicia: 69,8 za dwa (30/43) i 50 za trzy (11/22), a także aż 31 asyst.

Anwil Włocławek – CEZ Nymburk 121:85 (35:21, 30:23, 30:24, 26:17)

Anwil: Almeida 21, Łączyński 18, Zyskowski 15, Sobin 13, Airington 12, Szewczyk 12, Leończyk 11, Nowakowski 9, Delas 8, Afeltowicz 2, Ciesielski 0, Komenda 0