Miniony weekend nie był udany dla koszykarzy Anwilu. Włocławianie występowali w Sopocie, gdzie bronili tytułu wywalczonego przed rokiem. Niestety podopieczni trenera Alesa Pipana swój udział zakończyli na półfinale.
Los skojarzył "Rottweilery" z gospodarzem imprezy, czyli Prokomem Trefl Sopot. Zespół z Włocławka bardzo chciał obronić Puchar Polski. Chcieć, nie zawsze znaczy móc i Anwil musiał obejść się smakiem.
Wszystko z powodu imponującego startu gospodarzy, którzy po kilku minutach prowadzili 17-0. Anwil robił co mógł, ale Prokom tego dnia był świetnie dysponowany. Zespołowi prowadzonemu przez trenera Tomasa Pacesasa wychodziło dosłownie wszystko.
W drugiej parze zmierzyli się ze sobą PGE Turów Zgorzelec i ASCO Śląsk Wrocław. W tym przypadku faworyt starcia musiał obejść się smakiem. Do finału awansowali Rashid Atkins i spółka. Tam nie poszło im już tak dobrze. Opromieniony spektakularnym zwycięstwem nad Anwilem Prokom Trefl odniósł pewne zwycięstwo i tym samym wywalczył Puchar Polski.
Komplet wyników:
Półfinały
ASCO Śląsk Wrocław - PGE Turów Zgorzelec 78-70
Prokom Trefl Sopot - Anwil Włocławek 92-62
Finał
Prokom Trefl Sopot - ASCO Śląsk Wrocław 81-69