Kadeci TKM z brązem

Niedziela, 05 Czerwca 2016, 7:08, Michał Fałkowski

Kadeci Towarzystwa Koszykówki Młodzieżowej Włocławek trzecią drużyną w Polsce w swoim roczniku! Zespół prowadzony przez Macieja Aťywiczkę pokonał w meczu o brązowe medale UKS Jagiellonkę Warszawa i wywalczył miejsce na podium w rozgrywanych w Radomiu Mistrzostwa Polski U-16.

Nieoczekiwanie, koszykarze Macieja Aťywiczki rozpoczęli radomski turniej od porażki. W pierwszym spotkaniu grupowym lepsza okazała się Pyra Poznań 82:88 i tym samym w drugim meczu (z głównym faworytem do złota – Hensfortem Przemyśl) TKM musiał wygrać, jeśli chciał zachować szansę na grę w medale. I wygrał po dwóch dogrywkach, choć w trzeciej kwarcie przegrywał już aż 56:77! Niezłomna postawa włocławskich zawodników doprowadziła jednak do wyniku 92:92 po regulaminowym czasie gry, a następnie do ostatecznego rozprawienia się z rywalem 113:111. Kolejne zwycięstwo – 89:64 nad MKS Zabrze – przypieczętowało awans do strefy medalowej.

W półfinale zespół Aťywiczki zmierzył się z innym pretendentem do złota, UKS Siódemką Treflem Sopot. Po trzech kwartach włocławianie wygrywali z przeciwnikami różnicą nawet 10 punktów, ale w czwartej kwarcie rywale wyrównali straty i ostatecznie wygrywając 66:62, awansowali do finału.

Włocławianom pozostała więc gra o brąz z UKS Jagiellonką Warszawa. Obraz gry o trzecie miejsce był bliźniaczo podobny do meczu półfinałowego z tym, że tym razem to przeciwnicy kontrolowali grę przez 30 minut. Czwartą kwartę TKM wygrał jednak 30:17 i cały mecz 68:61, dzięki czemu zgarnął brązowe medale!

Liderem punktowym zespołu był Filip Drozdowski, którzy rzucał średnio 18 punktów w każdym meczu. Niewiele słabsi byli Przemysław Zygmunciak (16,4 punktu) i Marcin Woroniecki (15,6). Woroniecki został również wybrany do najlepszej piątki turnieju.

Warto dodać, że ten sam zespół, zbudowany w oparciu o rocznik 2000, wywalczył złoto Mistrzostw Polski U-14 dwa lata temu.