Trzy udane, a co najważniejsze bardzo efektowne, wsady zaprezentował Deividas Dulkys podczas sobotnich eliminacji do Finału Sportmade Slam Dunk Contest. Kibice zgromadzeni w jednej z czeskich galerii handlowych mieli co oklaskiwać. Dzięki materiałom wideo przygotowanym przez PLK my również możemy ocenić wyczyny Dulkiego.
Rywalizacja w rundzie eliminacyjnej Sportmade Slam Dunk Contest odbywała się w parach - po jednym zawodniku z Mattoni NBL i Tauron Basket Ligi. Każdy z graczy mógł zaprezentować trzy różne wsady, po których jury podsumowywało całość występu. Do niedzielnego finału przechodził wyżej oceniony.
Deividas Dulkys okazał się bezapelacyjnie lepszy od Michaela Steffecka. W kolejnej parze Vojtech Hruban pokazał bardziej efektowne wsady od Przemysława Zamojskiego. W ostatniej dwójce rywalizowali Christian Eyenga i Esian Henderson - wygrał przedstawiciel TBL.
Finał konkursu wsadów odbędzie się po trzeciej kwarcie Czesko-Polskiego Meczu Gwiazd.
Zobacz jak piłkę do kosza pakuje Deividas Dulkys:
Polsko – Czeski Mecz Gwiazd rozpocznie się o godz. 15:45. Transmisję na żywo będzie można oglądać TUTAJ. Retransmisja o 19:45 w Polsat Sport News.