Nie mogło być inaczej. Podobnie jak w plebiscycie całej Tauron Basket Ligi, tak i w naszym wewnętrznym głosowaniu na MVP Anwilu Włocławek zwycięzcą zostaje David Jelinek! Czeski superstrzelec otrzymał siedemdziesiąt jeden procent poparcia fanów, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w pierwszej ankiecie. To niesamowite, jestem zaszczycony i odwzajemniam kibicom całą sympatię skomentował wyniki.
Nie mogło być inaczej. Podobnie jak w plebiscycie całej Tauron Basket Ligi, tak i w naszym wewnętrznym głosowaniu na MVP Anwilu Włocławek zwycięzcą zostaje David Jelinek! Czeski superstrzelec otrzymał siedemdziesiąt jeden procent poparcia fanów, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w pierwszej ankiecie. – To niesamowite, jestem zaszczycony i odwzajemniam kibicom całą sympatię – skomentował wyniki.
Nie pozostawało tajemnicą, że David Jelinek będzie murowanym kandydatem do wygranej w plebiscycie na październikowego MVP Anwilu Włocławek. Czech zasłużył się zostając najskuteczniejszym graczem nie tylko naszej drużyny, ale i całej ligi. Choć wszyscy wiedzieli, że to na nim będzie spoczywał ciężar zdobywania punktów, on niewiele robił sobie z asysty obrońców i notował prawie 30 „oczek” na mecz. Grał wyśmienicie i poprowadził drużynę do bilansu 3 - 1.
Wartym podkreślenia jest także rekord, który ustanowił w trzecim meczu sezonu. PGE Turowowi rzucił 39 punktów, co jest najlepszym w historii wynikiem gracza Anwilu osiągniętym w Hali Mistrzów. Co więcej, gdyby brać pod uwagę również zdobycze punktowe setek koszykarzy przyjeżdżających do Włocławka w roli rywali, to wśród nich tylko jeden „ustrzelił” w tej hali więcej – Alex Austin, 50 punktów.
W głosowaniu, które prowadziliśmy na naszej oficjalnej stronie internetowej oraz stronie Facebook David Jelinek zgromadził aż 818 głosów. Drugi, Bartosz Diduszko zebrał ich 156, a trzeci Champ Oguchi 85.
– To niesamowite, jestem zaszczycony i odwzajemniam kibicom całą sympatię. Pracujemy na wyniki wszyscy bez wyjątku, a to na mnie spływa duża część kibicowskiej wdzięczności. Dlatego tym mocniej chcę podkreślić, żeby wszyscy pamiętali, że Anwil Włocławek to grupa piętnastu oddanych chłopaków. Każdy daje coś od siebie i właśnie dlatego możemy cieszyć was zwycięstwami – powiedział David Jelinek.
Czeski niski skrzydłowy został także uznany MVP Tauron Basket Ligi. Przed ostatnim meczem odebrał nagrodę i statuetkę, a wy możecie pobierać TAPETY z jego wizerunkiem.
Szczegółowe wyniki październikowego plebiscytu:
David Jelinek 71% 818 gł.
Bartosz Diduszko 14% 156 gł.
Chamberlain Oguchi 7% 85 gł.
Robert Skibniewski 5% 51 gł.
Robert Tomaszek 3% 36 gł.