Mecz Gwiazd: Wygrana Południa, 18 punktów włocławian

Sobota, 03 Marca 2007, 1:00, Michał Fałkowski

W spotkaniu wieńczącym koszykarską sobotę we Wrocławiu zawodnicy Południa pokonali swoich rywali z Północy kraju 87:77. Do przerwy południowcy prowadzeni przez trenerów Saso Filipovskiego (Turów) oraz Andrzeja Kowalczyka (Stal) prowadzili 51:35. W trzeciej kwarcie ich vis-a-vis, którymi dowodzili szkoleniowcy Prokomu Trefla Sopot - Eugeniusz Kijewski oraz Polpharmy Starogard Gdański - Tomasz Jankowski, zaczęli odrabiać straty i po 30 minutach rywalizacji przegrywali już tylko 61:65. Ostatnia odsłona meczu należała głównie do koszykarzy Południa, a przede wszystkim do Grady Reynoldsa z Polonii Warszawa. Amerykanin popisał się świetnymi wsadami i zgromadził 16 punktów - za co został uhonorowany tytułem MVP spotkania. Dodatkowo skrzydłowy Czarnych Koszul wygrał konkurs wsadów, w którym okazał się lepszy od Davida Logana z Polpharmy.

Nagroda za wygraną w konkursie rzutów zza linii 6.25 metrów trafiła w ręce Iwo Kitzingera (Polpharma), którego rywalem w finałowym starciu był Andrzej Pluta. Zwycięzcę wyłoniono dopiero po dodatkowych rzutach, gdyż obydwaj koszykarze zgromadzili najpierw po 8 punktów.

Kapitan włocławskiej drużyny, którego kibice wybrali do pierwszej piątki drużyny Południa grał przez 17 minut i zaliczył 11 oczek. Słoweński skrzydłowy Rottweilerów, Goran Jagodnik, który także rozpoczął mecz w pierwszej piątce na parkiecie przebywał przez 23 minuty i przez ten czas zasilił konto swojej drużyny o 7 punktów.

Południa - Północ 87:77 (25:13, 26:22, 14:26, 22:16)
Południe: Reynolds 16, Kelati 13, Witka 11, Pluta 11, Akins 7, Szawarski 7, Jagodnik 7, Tomczyk 6, Hyży 4, Ansley 3, Oliver 2, Koszarek 0
Północ: Nana 19, Pettway 16, Atkins 12, Davis 6, Witos 6, Frasunkiewicz 5, Logan 4, Skibniewski 3, Bigus 2, Kitzinger 2, Kadziulis 2

Mecz Gwiazd 1. ligi

W Meczu Gwiazd 1. ligi także triumfowała drużyna Południa, ogrywając koszykarzy z Północy 83:73. MVP meczu uznano Jacka Olejniczaka ze Startu AZS Lublin, który uzyskał 10 punktów (5/5za 2) i zebrał z tablic 7 piłek.

Konkurs wsadów wygrał Jerzy Koszuta, gracz Sokoła Łańcut, zaś najlepszą celnością w rzutach za 3 punkty wykazał sie rozgrywający Zastalu Zielona Góra, Jarosław Kalinowski