Przedwczesne zakończenie

Sobota, 17 Lutego 2024, 23:19, Sebastian Falkowski

Niestety, Anwil Włocławek odpadł z Pekao S.A. Pucharu Polski. Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski zagrała skuteczniej i ostatecznie zwyciężyła 95:84.

TŁO: Po emocjonującym meczu z torunianami, na Rottweilery czekało kolejne wymagające starcie. Drużyna spodziewała się spotkania pełnego walki.

KLUCZOWY MOMENT: Włocławianie rozpoczęli czwartą kwartę od serii 3:14. Rywale zbudowali przewagę i utrzymywali ją do samego końca. Zryw Rottweilerów w końcówce (trójki Kamila Łączyńskiego i Victora Sandersa na 83:88) pozwolił uwierzyć, że nie wszystko jest jeszcze stracone. Niestety przeciwnicy zachowali zimną krew, dołożyli kolejne trafienia i zamknęli mecz.

NAJLEPSZY W ANWILU: Tomas Kyzlink do 30 punktów dodał trzy asysty i zbiórkę. Od samego początku brał grę na siebie. Znów popisał się pięknym wsadem. Trafił dwa rzuty z dystansu na zakończenie trzeciej kwarty i wyprowadził ekipę na prowadzenie. Szkoda, że mimo dobrej dyspozycji strzeleckiej nie mógł cieszyć się z kolegami z wygranej.

DRUGI PLAN: Victor Sanders obok 17 oczek miał też siedem asyst (najwięcej w drużynie), dwie zbiórki i przechwyt. Jak wspominaliśmy, trafiał z dystansu w ważnych momentach drugiej połowy. Mateusz Kostrzewski zanotował osiem punktów i trzy zbiórki. W wielu akcjach było widać jego doświadczenie.

STATYSTYKA: Anwil zagrał świetnie w trzeciej kwarcie - wygrał ją 29:16. Niestety, po tak mocnym fragmencie zabrakło kontynuacji. Rottweilery zerwały się jeszcze w samej końcówce, ale było już za późno…

KONFERENCJA: - Gratulacje dla rywali. Stal zagrała bardzo dobry mecz. W pierwszej połowie trafili kilka trudnych rzutów po koźle. Myślę, że dzisiejszy pojedynek przegraliśmy wczoraj. Tamto spotkanie dużo nas kosztowało. Źle weszliśmy w nie mentalnie. Dziś zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy. Mieliśmy swoje szanse, ale trochę poniosła nas fantazja. Chcieliśmy za szybko zbudować przewagę - podsumowywał trener Przemysław Frasunkiewicz.

COMING SOON: Kolejne starcie 2 marca - rywalem na wyjeździe będzie Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Anwil Włocławek - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 85:94 (19:23, 20:26, 29:16, 17:29)

Anwil: Kyzlink 30, Sanders 17, Kostrzewski 8, Petrasek 8, Garbacz 6, Łączyński 6, Bell 3, Young 3, Dimec 2, Joesaar 2, Wadowski 0

Arged BM Stal: Silins 21, Mikalauskas 20, Beliauskas 18, Chatman 14, Djurisić 8, Chyliński 7, Brembly 6, Sewioł 0, Sulima 0, Załucki 0