Almeida fruwa, Anwil wygrywa

Niedziela, 17 Września 2017, 17:20, Michał Fałkowski

Ivan Almeida po raz drugi z rzędu został najskuteczniejszym koszykarzem Anwilu Włocławek - 20 punktów - a Rottweilery wygrały z Polskim Cukrem Toruń 82:76.

Przy stanie 76:69 na trzy minuty przed końcem spotkania włocławianie obronili akcję i Kamil Łączyński ruszył do kontry. Po przekozłowaniu całego parkietu rozgrywający w pełnym biegu wyrzucił piłkę w górę za plecy niczego nieświadomych graczy Polskiego Cukru. Tymczasem wbiegający wzdłuż linii Ivan Almeida wyskoczył ponad rywalami i zapakował piłkę z góry! Po chwili torunianie chcieli odpowiedzieć atakiem, ale pressing Anwilu spowodował, że piłkę na połowie przechwycił… Almeida. Nie namyślając się długo, Kabowerdeńczyk ruszył pełnym biegiem i zakończył akcję dynamicznym wsadem.

Z dorobkiem 20 punktów Almeida został (tak jak we wczorajszym meczu) najskuteczniejszym zawodnikiem sparingu. Nie byłoby jednak tak skutecznej gry niskiego skrzydłowego, gdyby nie współpraca z innymi graczami. Poza wspomnianym Łączyńskim (12 punktów, pięć asyst) bardzo przytomnie kilkoma podaniami obsłużył Almeidę Josip Sobin (osiem punktów, sześć zbiórek i trzy asysty). Chorwat popisał się też jedną z ładniejszych akcji spotkania, gdy wyszedł wysoko do pomocy na zasłonie, wybił piłkę z kozła Tomaszowi Śniegowi na połowie parkietu i zakończył zagranie wsadem.

Ostatecznie Rottweilery pokonały lokalnego rywala nieznacznie, 82:76, ale przez długie momenty niedzielnego meczu włocławianie prowadzili wyżej. Po pierwszej kwarcie zawodnicy Igora Milicicia wygrywali 22:15, a w trzeciej odsłonie nie tylko odrobili straty z połowy (41:46), ale wyszli na pewne prowadzenie (66:57), którego nie oddali do końca pojedynku. Zwłaszcza defensywa z tego fragment meczu mogła się podobać, gdyż torunianie rzucili tylko 11 punktów.

Dwa mecze w ramach XV Memoriału im. Wojtka Michniewicza to nie ostatnie sparingi Rottweilerów przed sezonem 2017/2018. W najbliższym tygodniu włocławianie zagrają jeszcze na wyjeździe w Starogardzie Gdańskim i Bydgoszczy.

Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 76:82 (15:22, 31:19, 11:25, 19:16)

Anwil: Almeida 20, Łączyński 12, Airington 10, Delas 10, Sobin 8, Szewczyk 8, Nowakowski 6, Zyskowski 6, Leończyk 2