Anwil lepszy od Polfarmexu

Czwartek, 07 Września 2017, 8:24, Michał Fałkowski

W środowym meczu sparingowym z Polfarmexem Kutno, Anwil Włocławek odniósł kolejne zwycięstwo w okresie przygotowawczym. Rottweilery pokonały rywali 87:75.

Kolejny sparing za włocławską drużyną. Zawodnicy Igora Milicicia nie mieli problemów z ograniem pierwszoligowych rywali z Kutna, już po pierwszej połowie środowego starcia mając blisko 20 punktów przewagi. Włocławianie grali bardzo skutecznie w ofensywie, w której rzucili 58 oczek. Po zmianie stron nieco stracili na efektywności, ale i tak utrzymali prowadzenie do końca pojedynku.

Bardzo dobre spotkanie zaliczył przebywający na trzytygodniowych testach Jaylin Airington. Amerykanin coraz lepiej rozumie system chorwackiego szkoleniowca i coraz pewniej czuje się w ataku. W środę zdobył 17 punktów. Warto zaznaczyć nadal równą formę Jarosława Zyskowskiego oraz najskuteczniejszy mecz okresu przygotowawczego dla Michała Nowakowskiego, który wszystkie swoje 15 oczek uzyskał w pierwszej części meczu. W drugiej odsłonie trener Milicić dał więcej minut młodszym koszykarzom.

Kolejne sparingi już w weekend. Czas na Kaszetelan Basketball Cup!

Anwil Włocławek - Polfarmex Kutno 87:75 (33:20, 25:20, 15:19, 14:16)

Anwil: Airington 17, Zyskowski 16, Nowakowski 15, Łączyński 11, Sobin 9, Leończyk 8, Szewczyk 7, Delas 4, Ciesielski 0, Drozdowski 0, Komenda 0, Matusiak 0, Piątek 0