Pewnie z Rosą po raz drugi

Sobota, 02 Września 2017, 18:54, Michał Fałkowski

W drugim spotkaniu z Rosą Radom drugie zwycięstwo. W sobotę koszykarze Igora Milicicia okazali się lepsi od ekipy z Mazowsza 98:82, a najskuteczniejszym graczem był Paweł Leończyk, autor 17 punktów.

Choć wyniki w okresie przygotowawczym mają zdecydowanie drugorzędne znaczenie, po wczorajszej wygranej włocławianie liczyli na kolejne dobre spotkanie i zwycięstwo z Rosą Radom. Mimo to, w pierwszej kwarcie lepiej zaprezentowali się goście, wygrywając po 10 minutach 25:18.

Począwszy od drugiej odsłony, losy meczu jednak się odmieniły. Zawodnicy Igora Milicicia - głównie za sprawą Kamila Łączyńskiego i Jarosława Zyskowskiego - wygrali drugą kwartę aż 33:16 i do przerwy objęli pewne prowadzenie 51:41. Po zmianie stron kolejni koszykarze włączyli się w zdobywanie punktów, m.in. najskuteczniejszy strzelec Rottweilerów Paweł Leończyk (17 oczek). Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 98:82.

Anwil Włocławek - Rosa Radom 98:82 (18:25, 33:16, 22:19, 25:22)

Anwil: Leończyk 17, Zyskowski 14, Airington 13, Delas 12, Sobin 12, Łączyński 9, Szewczyk 8, Komenda 4, Nowakowski 4, Ciesielski 3, Afeltowicz 0, Piątek 0