Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Typ Na Anwil: Poznaliśmy zwycięzców

Piątek, 02 Czerwca 2017, 12:15, Michał Fałkowski

Piotr Dorsz najlepszym typującym zabawy Typ Na Anwil w sezonie 2016/2017! Tuż za nim uplasował się Paweł Sieraczkiewicz, a o „brąz” powalczyła dwójka uczestników.

Gracz o nicku „dorsik” (dziś już wiemy, że to Piotr Dorsz) postawił na wygraną Energi Czarnych Słupsk w ostatnim meczu ćwierćfinału. I choć wyniku nie trafił, zdobył pięć oczek za typ 76:79 i dzięki temu rzutem na taśmę wyforsował się na pozycję lidera klasyfikacji generalnej zabawy Typ Na Anwil, gromadząc łącznie 130 punktów.

Tym samym odparł atak innego uczestnika, „Pablo78” (okazał się nim Paweł Sieraczkiewicz), który także stawiał, że to rywale Anwilu Włocławek wyjdą zwycięsko z decydującego starcia pierwszej rundy play-off. Wyniku (77:81) jednak nie trafił i jego dorobek  zatrzymał się na 127 punktach.

Co ciekawe, obaj panowie uzyskiwali identyczne rezultaty we wszystkich meczach ćwierćfinału: zero punktów w pierwszym starciu, trzy w drugim, zero w trzecim, trzy w czwartym i pięć w piątym. Każdy typ był więc na wagę zwycięstwa i ostatecznie triumf przypadł Piotrowi Dorszowi, któremu serdecznie gratulujemy!

Na trzecim miejscu finiszowała dwójka uczestników: „Rudobrody” (czyli Mateusz Kurjata) oraz „wojtek” (Wojciech Stępiński). Przed ostatnim meczem obaj uczestnicy mieli identyczny wynik 126 punktów i – uwaga! – prowadzili w „generalce”! Niestety, obaj pomylili się w ostatnim spotkaniu sezonu i nie powiększyli swojego dorobku, spadając na trzecią lokatę.

W tym nieszczęściu szczęście uśmiechnęło się jedynie do „wojtka”, który na przestrzeni całych rozgrywek miał więcej dokładnie wytypowanych wyników meczów, niż jego rywal, a konkretnie – więcej o jeden. Podczas gdy „Rudobrody” trafił wynik starcia Anwil – Polfarmex (78:69), „wojtek” wytypował rezultaty dwóch porażek: z MKSem (56:70) i Miastem Szkła (71:78).

Trójce laureatów serdecznie gratulujemy, ale jednocześnie nie zapominamy o wszystkich grających. Dziękujemy Wam za wytrwałość w typowaniu i już teraz zapraszamy do konkurs Typ Na Anwil w sezonie 2017/2018.

Panów: Piotra Dorsza, Pawła Sieraczkiewicza oraz Wojciecha Stępińskiego informujemy, że nagrody odbiorą na spotkaniu z prezesem zarządu przy okazji corocznego turnieju Kasztelan Basketball Cup.

Końcową klasyfikację konkursu znajdziecie na stronie Typ Na Anwil.