Zwycięski Anwil w świątecznym hicie

Poniedziałek, 17 Kwietnia 2017, 20:48, Michał Fałkowski

Anwil Włocławek pokonał Rosę Radom 80:74 i obronił fotel lidera PLK. W kluczowym momencie Rottweilery zagrały bardzo dobrze w defensywie, a ważne trafienia zaliczał Nemanja Jaramaz.

TŁO: Po dziewięciu zwycięstwach z rzędu, w Lany Poniedziałek Anwil Włocławek miał apetyt na zlanie Rosy Radom. Ekipa Wojciecha Kamińskiego tymczasem liczyła na kontynuowanie zwycięskiej passy czterech kolejnych wygranych w starciu z Anwilem.

PRZEBIEG MECZU: Po pierwszej kwarcie prowadziła Rosa, ale na przerwę w lepszej sytuacji schodził Anwil, który dodatkowo prowadził po trzech kwartach. Optycznie włocławianie kontrolowali przebieg poniedziałkowego spotkania, ale w połowie czwartej odsłony Hala Mistrzów zamarła. Po skutecznych akcjach Darnella Jacksona i Michała Sokołowskiego Rosa wyszła na prowadzenie 70:65...

KLUCZOWY MOMENT: Rosa prowadziła pięcioma punktami, gdy Igor Milicić poprosił o przerwę i po niej desygnował do gry Nemanję Jaramaza. Serb od kilku tygodni jest liderem punktowym Anwilu i w kluczowym momencie nie zawiódł. "Jare" trafił dwie trójki i wyprowadził włocławian na prowadzenie 71:70. Rosa straciła kontrolę nad meczem i niecelne rzuty gości wykorzystywali gospodarze. Spod kosza trafił Josip Sobin, z linii wolnych trafienia dodawał Paweł Leończyk i notując 15:4 w pięciu ostatnich minutach meczu, Anwil ostatecznie pokonał Rosę 80:74.

NAJLEPSZY STRZELEC: Kolejny mecz na poziomie double-double Josipa Sobina. W starciu gigantów z Darnellem Jacksonem (16 punktów i dziewięć zbiórek) chorwacki środkowy wyszedł zwycięsko, a jego dorobek - 16 punktów (8/12 z gry) i 11 zbiórek - miał wymierny wpływ na losy spotkania.

DRUGI PLAN: W drugiej kwarcie włocławianie zagrali bardzo skutecznie w defensywie i stracili tylko 11 oczek. Tymczasem w ataku korzystali z waleczności i skuteczności Kacpra Młynarskiego, który trafiał bardzo istotne rzuty i imponował grą na tablicach - polski skrzydłowy miał siedem punktów i trzy zbiórki w dziewięć minut.

WOKÓŁ PARKIETU: 3445 fanów oglądało poniedziałkowe starcie w Hali Mistrzów, a wśród nich - dzieci dotknięte autyzmem oraz zespołem Aspergera, którzy przynieśli szczęście włocławskim zawodnikom wyprowadzając ich podczas przedmeczowej prezentacji.

COMING SOON: Zwyciężając z Rosą, Anwil Włocławek umocnił się na pozycji lidera PLK. We wtorek na koszykarzy Anwilu czeka dzień przerwy, a już w niedzielę - mecz z Polskim Cukrem w Toruniu.

Anwil Włocławek - Rosa Radom 80:74 (20:22, 18:11, 22:24, 20:17)

Anwil: Sobin 16, Jaramaz 14, Leończyk 12, Haws 9, Młynarski 7, Łączyński 6, Chyliński 5, Washington 5, McCray 4, Dmitriew 2

Rosa: Sokołowski 18, Harrow 17, Jackson 16, Zyskowski 7, Zajcew 6, Szymkiewicz 5, Zegzuła 3, Adams 2, Bojanowski 0, Jeszke 0, Witka 0