Oficjalna strona Klubu Koszykówki Włocławek

Razem... wybieramy hymn!

Piątek, 14 Kwietnia 2017, 12:57, Michał Fałkowski

Wkrótce Anwil Włocławek wejdzie w kluczową fazę sezonu, a za kilka miesięcy będzie obchodził 25-lecie istnienia w ekstraklasie. Zatem… wybieramy hymn!

Pomysł wyboru klubowego hymnu nie jest niczym nowym. Przed laty zaistniała koncepcja, aby wzorem bieli towarzyszącej kibicom w Hali Mistrzów puszczać przed meczami „Białą Armię” Bajmu, przez kilka lat przed każdym spotkaniem grano amerykańskie „Who Let The Dogs Out?”, a w „starej” hali OSiRu z kolei utwór „O mój Nobilesie” wykonywała Dominika Żywiczka.

Żadna z tych propozycji nie przyjęła się jednak na dłużej i obecnie… brak jest piosenki, która budowałaby tożsamość klubu oraz jednoczyłaby fanów przed każdym meczem, a tym samym jeszcze mocniej zacieśniała relację między klubem, drużyną, a kibicami.

W poprzednim numerze magazynu meczowego Anwil Team (wydawanego na meczu ze Stelmetem BC Zielona Góra), wątek klubowego hymnu podjął w swoim cyklicznym felietonie znany i lubiany komentator Radia Anwil Krzysztof Szaradowski. Popularny „Termos” nie tylko jednak podał korzyści wynikające z posiadania klubowego hymnu, ale również zaproponował gotowe rozwiązanie!

Oto fragment tekstu: „Musiałoby to być coś bardzo znanego (…) i co w jakikolwiek sposób nawiązywałoby do naszego klubu i naszych 25 lat w ekstraklasie. (…) jednym z pomysłów mogłaby być „Ballada o pancernych” Edmunda Fettinga. No bo tak: „Deszcze niespokojne potargały sad, a my na tej wojnie ładnych parę lat”. Gramy w ekstraklasie 25 lat – tekst pasuje idealnie. „Do domu wrócimy, w piecu napalimy, nakarmimy psa”. Nasza maskotką jest rottweiler, więc tu również mamy włocławski akcent. I wreszcie „Przed nocą zdążymy, tylko zwyciężymy, bo to ważna gra”. Dla każdego kibica we Włocławku gra Anwilu to sprawa życia i śmierci, więc i ten wątek można śmiało śpiewać z trybun przed meczem”.

PEŁNA WERSJA TEKSTU W ANWIL TEAM 11

Co sądzicie o takiej propozycji? Czy „Ballada o pancernych” to dobry pomysł? A może uważacie, że hymnem Anwilu Włocławek nie powinna być żadna znana piosenka, a lepszą koncepcją byłoby stworzenie czegoś od podstaw?

Na wszystkie propozycje jesteśmy otwarci, dlatego #RazemWybieramyHymn!

Pierwszym etapem wyboru będzie zgłaszanie swoich propozycji na maila [email protected] . Na takowe czekamy przez pięć dni, do 19 kwietnia włącznie. Drugim etapem – głosowanie. O wszelkich szczegółach będziemy informować na bieżąco na naszej stronie oficjalnej lub za pośrednictwem mediów społecznościowych.