Wygrana na początek memoriału

Piątek, 16 Września 2016, 9:09, Michał Fałkowski

W pierwszym meczu XIV Memoriału im. Wojtka Michniewicza w Toruniu Anwil Włocławek pokonał mistrza Szwecji, ekipę SAśdertA¤lje Kings 70:69. Rottweilery zagrały na niezłym poziomie w defensywie, a w ataku sporo punktów zdobyły po grze z kontry. Najskuteczniejszym zawodnikiem został Josip Sobin, który rzucił 15 oczek.

W pierwszym meczu XIV Memoriału im. Wojtka Michniewicza w Toruniu Anwil Włocławek pokonał mistrza Szwecji, ekipę Södertälje Kings 70:69. Rottweilery zagrały na niezłym poziomie w defensywie, a w ataku sporo punktów zdobyły po grze z kontry. Najskuteczniejszym zawodnikiem został Josip Sobin, który rzucił 15 oczek.

Środkowy Anwilu zagrał skutecznie w ataku, lecz o jego dobrym występie świadczy nie tylko 15 punktów, ale również 60 procent z gry, osiem zbiórek, dwa przechwyty i blok. Chorwat wykonał też akcję – jak się później okazało – kluczową dla losów spotkania. Na nieco ponad minutę przed końcem spotkania wykorzystał podanie Toney’a McCray’a (do 13 oczek dołożył siedem asyst i sześć zbiórek) i zdobył dwa punkty. Koszykarze Sodertalje mieli jeszcze swoją szansę na zmianę wyniku, ale włocławianie skutecznie bronili. Chwilę wcześniej ważną trójkę rzucił Kamil Łączyński (11 oczek, trzy asysty).

To, co może cieszyć w postawie włocławian to coraz lepsza defensywa jak na aktualny moment okresu przygotowawczego i w dalszym ciągu niepełną rotację ekipy Igora Milicicia. W poprzednim sezonie kombinowana gra w obrona Rottweilerów była wizytówką drużyny i obecnie cały zespół pracuje na tym, aby w nadchodzących rozgrywkach było podobnie.

Włocławianie – choć mają za sobą serię ciężkich treningów – pokazali się również z dobrej strony w szybkim ataku. Z kontry zdobyli 16 oczek, czyli ponad 1/4 całego swojego dorobku. Na pewno więcej uwagi trzeba zwrócić jednak na zbiórki. Problemy z zastawianiem tablicy w pierwszej kwarcie sprawiły, że zawodnicy ze Szwecji wygrali tę część meczu i jedyny raz w całym spotkaniu zdobyli więcej, niż 20 punktów w kwarcie.

Anwil Włocławek – Södertälje Kings 70:69 (19:21, 19:18, 15:16, 17:14)

Anwil: Sobin 15, McCray 13, Łączyński 11, Leończyk 9, Chyliński 8, Dmitriew 7, Haws 4, Młynarski 3, Komenda 0