Łatwy Start na koniec

Niedziela, 24 Kwietnia 2016, 10:26, Michał Fałkowski

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego Anwil Włocławek mierzył się ze Startem Lublin i nie miał większych problemów z pokonaniem ostatniej drużyny Tauron Basket Ligi. Koszykarze Igora Milicicia pokonali lublinian 93:67 i tym samym zajęli trzecie miejsce przed play-off. W ćwierćfinale Rottweilery spotkają się z niedawnym rywalem, King Wilkami Morskimi Szczecin.

TŁO: Anwil Włocławek potrzebował zwycięstwa w meczu ze Startem Lublin, aby po zakończonym spotkaniu – w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku – móc spoglądać na inne wyniki i dowiedzieć się czy do play-off Rottweilery wejdą z trzeciej, czy czwartej pozycji.

KLUCZOWY MOMENT: Do przerwy gospodarze prowadzili różnicą 12 oczek (48:36), ale jeszcze nie mogli być pewni swego. Zwycięstwo włocławian stało się jednak jasne po trzeciej kwarcie, w której zawodnicy Igora Milicicia podwyższyli prowadzenie do 19 oczek, wygrywając wówczas 64:45. Anwil  grał z polotem w ataku i skutecznie – do czego zdążył już przyzwyczaić – w obronie i ostatecznie ograł Start 93:67.

SKRÓT MECZU                         KONFERENCJA PRASOWA

NAJLEPSZY STRZELEC: Świetną pracę na obu tablicach wykonywał przez całe spotkanie Kervin Bristol. Haitańczyk już trzy minuty przed końcem meczu miał na swoim koncie double-double, a ostatecznie zakończył ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego z dorobkiem 16 punktów, 13 zbiórek i zgromadził aż 28 oczek w klasyfikacji evaluation. Miejmy nadzieję, że ten pojedynek to zapowiedź stabilnej formy centra przed play-off.

MVP MECZU: Z swoją skuteczną postawę Bristol został uhonorowany tytułem MVP meczu i obdarowany nagrodą ufundowaną przez firmy Tico i Grot. Warto jednak w tym momencie wymienić innych zawodników, do których ten tytuł równie dobrze mógłby trafić: Danilo Andjusić miał 15 punktów, Piotr Stelmach – 14, a Bartosz Diduszko rzucił 13 oczek w 15 minut.

FAKT: Rottweilery pewne na linii, jak nigdy wcześniej. W meczu z King Wilkami Morskimi Szczecin włocławianie trafili wszystkie 17 rzutów osobistych, a przeciwko Startowi pomylili się tylko raz na 22 próby.

WYWIAD Z K. BRISTOLEM                     WYWIAD Z J. GRZELIAfSKIM

CIEKAWOSTKA: Młody Stefan Marchlewski otrzymał dwie minuty od trenera Igora Milicicia i trafiając oba rzuty wolne, zapisał na swoim koncie pierwsze punkty w tym sezonie.

WOKÓŁ PARKIETU: Powiedziała „TAK!”. Mieszkający na co dzień w Toruniu, ale urodzony we Włocławku Władek postanowił poprosić Olę o rękę podczas meczu Anwilu Włocławek! Przebrany za Rotiego, w przerwie meczu wypowiedział najważniejsze pytanie w swoim życiu, a po chwili nastąpił obustronny wybuch radości i szczęścia. Koszykówka na Kujawach zatem łączy ludzi i to łączy na całe życie!

COMING SOON: Rosa Radom pokonała Polski Cukier Toruń, więc Anwil Włocławek – dzięki zwycięstwu nad Startem – zakończył rozgrywki sezonu zasadniczego na trzeciej pozycji. Przeciwnikiem Rottweilerów w ćwierćfinale play-off będzie ekipa King Wilków Morskich Szczecin, a pierwsze dwa mecze rywalizacji odbędą się w piątek (29 kwietnia) oraz niedzielę (1 maja) w Hali Mistrzów. Dokładne godziny zostaną jeszcze ustalone.

Anwil Włocławek - Start Lublin 93:67 (21:18, 27:18, 16:9, 29:22)

Anwil: Bristol 16, Andjusić 15, Stelmach 14, Diduszko 13, Łączyński 9, Chyliński 8, Jelinek 8, Dmitriew 6, Marchlewski 2, Skibniewski 2, Hanke 0, Tomaszek 0

Start: Trojan 16, Kellogg 13, Jeftić 11, Małecki 7, Grzeliński 6, Czujkowski 5, Popović 5, Salamonik 2, Ciechociński 1, Kowalski 1, Hałas 0, Myśliwiec 0