11.12.2016 - 15:52

Zwycięstwo wymsknęło się z rąk

Na trzy minuty przed końcem spotkania Anwil Włocławek prowadził 62:54. W kluczowej fazie meczu PGE Turów Zgorzelec zdobył jednak aż 18 punktów i jednocześnie zdobył Halę Mistrzów, wygrywając 72:65.

Pokonując Siarkę Tarnobrzeg 87:75 w środowy wieczór, Anwil Włocławek przerwał serię trzech kolejnych porażek na Podkarpaciu. Z bilansem 7:3 włocławianie umocnili się w czołówce ligi.

Nie było to łatwe spotkanie, ale jak mawiają za oceanem - na koniec dnia liczy się to czy jesteś zwycięzcą. Anwil Włocławek pokonał TBV Start Lublin 71:69 i zgarnął czwartą wygraną z rzędu.

48 ran głębokich ran zadały Akademikom Rottweilery i wygrywając 93:45 na wyjeździe, pokazały jak wielka drzemie w nich moc. Dzięki zwycięstwu nad AZSem Anwil przesunął się na trzecią lokatę w tabeli.

Anwil Włocławek rzucił 35 punktów w trzeciej kwarcie i puszczając w niepamięć słaby początek meczu, pokonał Asseco Gdynia 81:79. 29 oczek zdobył dla gospodarzy Serb Nemanja Jaramaz.

Dobrodošao Nemanja!

Fani Anwilu przywitali Nemanję Jaramaza gromkimi brawami, a Serb odwdzięczył się skuteczną grą w swoim debiucie w Hali Mistrzów. Rzucił 17 punktów, a Anwil Włocławek pokonał Polfarmex Kutno 78:69.

Anwil Włocławek zagrał o wiele lepiej, niż w ostatnich dwóch spotkaniach, ale nie wystarczył to do zdobycia Gryfii. Rottweilery straciły koncentrację w końcówce i przegrały niedzielny mecz 75:80.

Paweł Leończyk rzucił 21 punktów i tym samym poprowadził Anwil Włocławek do drugiego zwycięstwa w sezonie. Po twardym boju Rottweilery pokonały beniaminka PLK Miasto Szkła Krosno 65:61.

Nie można wygrać meczu, gdy z gry notuje się skuteczność na poziomie niespełna 32 procent z gry. Anwil Włocławek miał pusty magazynek w Dąbrowie Górniczej i przegrał po raz drugi w sezonie.

Zmieniają się postaci na parkiecie, ale nie zmienia się jedno - Anwil Włocławek wygrywa z Kingiem Szczecin w Hali Mistrzów. W sobotę Rottweilery zwyciężyły 91:82, a 16 punktów zdobył Josip Sobin.