19.11.2017 - 19:27

Tradycji stało się zadość - Anwil wygrywa z BM Slam Stalą

Tradycji stało się zadość - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski na pierwsze zwycięstwo z Anwilem od czasu powrotu do PLK musi jeszcze poczekać. Rottweilery do zwycięstwa 78:76 poprowadził Ivan Almeida.

17 trójek rzuconych przez Anwil Włocławek w poniedziałkowym spotkaniu nie pozostawiło złudzeń. Rottweilery zdemolowały Asseco Gdynia 109:89 i umocniły się na fotelu lidera PLK.

Już w pierwszej kwarcie przy stanie 29:15 było jasne, że Anwil Włocławek pokona Legię Warszawa. Ostatecznie Rottweilery zdeklasowały rywali różnicą 41 punktów (107:66), rozdając przy tym 36 asyst.

Anwil Włocławek zagrał najlepsze pod względem defensywy spotkanie w tym sezonie i pokonał TBV Start Lublin aż 80:57. Słowa rzucone przez Rzeźnika z Golęcina znalazły potwierdzenie w rzeczywistości.

Rottweilery pokazały zęby!

Anwil Włocławek świetnie zareagował po ostatniej porażce w Zgorzelcu i w starciu z Czarnymi Słupsk nie pozostawił złudzeń. Rottweilery rozszarpały Pantery 114:80.

To miał być ofensywny mecz i taki był. Niestety, po dogrywce lepsi okazali się gracze PGE Turowa Zgorzelec 99:96. Porażka jest tym boleśniejsza, że w trzeciej kwarcie włocławianie wygrywali wysoko.

Anwil Włocławek kontrolował przebieg niedzielnego hitu i pewnie pokonał Rosę Radom 86:65, a Ivan "El Condor" Almeida pofrunął wyżej, niż Michał Sokołowski.

Anwil Włocławek nie oddał prowadzenia ani na minutę w sobotnim meczu z Miastem Szkła Krosno i pewnie pokonał rywala 57:88. Gości do zwycięstwa poprowadził autor 15 punktów, Jarosław Zyskowski.

Anwil Włocławek zagrał mocno ofensywnie i wygrywając 93:85, zanotował pierwszą wygraną w sezonie 2017/2018. 21 punktów dla Rottweilerów rzucił Ivan Almeida.

Wygranym sparingiem z Eneą Astorią Bydgoszcz Anwil Włocławek zakończył serię gier kontrolnych przed sezonem 2017/2018. W środę czas na Superpuchar Polski!